گلاب آدینه یک شاخه از درخت آرزو ها چید

6 آذر 1392

اجرای نمايش «بيوه هاي غمگين سالار جنگ»


گلاب آدینه  یک شاخه از درخت آرزو ها چیدفاطمه توان یاب مجتمع نیکو کاری رعد سالهای سال با حسرت رفتن به روی صحنه تئاتر روزگار می گذراند، علاقه عجیبی به گلاب آدینه داشت و آرزویش دیدن این بازیگر توانمند سینما وتلویزیون و تئاتر بود.


 


فاطمه به آرزویش رسید آرزویی که شاید هرگز فکرش را نمی کرد اینگونه بر آورده بشود.


 


آدینه، فاطمه را به آغوش کشید اشکها و لبخندهایش نمایانگر  احساس پاک و صادقانه اش به توان یابان است خواهرش حمیده که هفت سال از او بزرگتر است معلول ذهنی است و آدینه سالهای سال دنبال بهانه ای می گشت تا به افراد معلول خدمتی کند و حالا چه بهانه ای بهتر از این که آرزوی فاطمه را حقیقت بخشید.


 


آدینه معلولیت را از نزدیک لمس کرده و احساس یک فرد معلول را به خوبی درک می کند. شاید به نظر خیلی ها آرزوی فاطمه آنقدرها دست نیافتنی نباشد اما اینکه بازیگری برای بر آورده شدن آرزوی فرد معلولی پیش قدم شود جای بسی تامل دارد.


 


گلاب ادینه با بر آورده کردن آرزوی فاطمه در یک روز دو تئاتر به روی صحنه برد یکی نمايش «بيوه هاي غمگين سالار جنگ» و دیگری "به ثمر نشستن درخت آرزوها ".


 


ماندگارترین آرزویی که سال های سال در خاطره فاطمه و آدینه خواهد ماند.


 


گروه تئاتر از حضور توان یابان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد انرژی مضاعفی گرفتند.


 


همچنین اجرای این تئاتر یک روز به همت عالی برگزار خواهد شد.


 


حمیده بازیگر معلول این تئاتر به احساس قلبی خود اشاره کرد و افزود:


 


افتخار میکنم در صحنه تئاتر فعال هستم و گلاب آدینه خواهر خوب من است و دوستش دارم.


 


گلاب آدینه در جمعی صمیمی به تفاوت افراد معلول و غیر معلول اشاره کرد و گفت: من احساس خاصی به افراد معلول دارم همیشه منتظر این بودم فرصتی پیش بیاید تا بتوانم از یک معلول در نمایش استفاده کنم.


 


وی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که یک فرد معلول در تئاتر فعالیت می کند گفت وجود حمیده حال و هوای خاصی به نمایش ما بخشید. خواهرم فرشته است.


 


گلاب آدینه با بیان اینکه  آدمی نمی داند خوب و بد زندگی چیست افزود: گاهی اتفاقات بد، خوب رقم می خورد و گاهی چیزی که ما فکر می کنیم بد است خوب بوده است.


 


بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون ادامه داد: در گذر زمان همه چیز قابل تغییر است در هر شرایطی انسان باید تلاش کند فرقی نمی کند معلول باشد یا غیر معلول، مهم تلاش انسان است.


 


نمايش «بيوه هاي غمگين سالار جنگ» نوشته محمد امير ياراحمدي و كارگرداني شهاب حسين پور در سي و يكمين جشنواره تئاتر فجر به روي صحنه رفت؛ گلاب آدينه، مهسا مهجور، نورا هاشمي، حميده مستعان، حميد رحيمي، محمد صديقي مهر، مهدي بياتي و محمدرضا انتظامي در اين نمايش ايفاي نقش مي كنند.


 


گلاب آدینه گفت: تا زمانی که متقاضی برای اجرای تئاتر باشد ما آمادگی اجرای همت عالی را خواهیم داشت  و افرادی که مثل خواهرمن دچار معلولیت هستند باید به این باور برسند که از عهده کار نمایش و تئاتر که کاری بسیار سخت است بر می آیندو افرادی توان مند هستند.


 


بازیگر پیشکسوت سینما ،تئاتر و تلویزیون با اشاره به اینکه نمایش "بيوه هاي غمگين سالار جنگ" از یک شنبه ۱۷ آذر ماه به اجرا در می آید گفت: هر روز دو اجرا در ساعت ۶ و ۸ بعد ازظهر در تالار چهارسوي مجموعه تئاترشهر به روي صحنه مي رود.


 


نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است