پیام دبیر کل سازمان ملل متحد با حضور نماینده ویژه ايشان قرائت شد.

13 آذر 1392

در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعدپیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد بمناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت ۳ دسامبر ۲۰۱۳ برابر با ۱۲ آذر ماه با حضور نماینده ویژه ایشان گری لوییس و محمد مقدم در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد قرائت شد.


 


به گزارش ستاد خبری روز جهانی معلولان به نقل از امور بین الملل مجتمع رعد: بان کی مون در این پیام  با اعلام وجود یک میلیارد معلول در جهان خواستار ارائه فرصت به همه افراد دارای معلولیت شد.


 


متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:


 


بیش از یک میلیارد نفر از ما با معلولیت زندگی می کنند. ما باید تمامی موانعی که بر مشارکت و حضور معلولان در جامعه تاثیر می گذارند، شامل نگرش های موجب انگ و تبعیض سازماندهی شده، را برداریم.


 


در ماه سپتامبر طی "اجلاس عالی مجمع عمومی در باره معلولیت و توسعه"، کشور های عضوملل متحد راه های بسیاری در باره اینکه انزوا نه تنها بر زندگی معلولان اثر می گذارد بلکه توسعه جوامع و اجتماع به طور کل را تحت تاثیر قرار می دهد، را مورد بحث قرار دادند. آنان تجدید عهد نمودند اقدام ملی و بین المللی برای حمایت از توسعه فراگیر بدون در نظر گرفتن معلولیت به عمل آورند. نظام ملل متحد از این تلاش ها حمایت می نماید. باید برای تضمین ارایه زیر ساخت ها و خدمات حمایتی فراگیر همچنین توسعه پایدار و برابر برای همه سخت تر تلاش نماییم.


 


این شامل تضمین مشارکت با معنا در فرایند های اثر گذار بر حقوق و منافع افراد دارای معلولیت با ارائه محیطی توانا است. برای رسیدن به این هدف "مرکز دسترسی ملل متحد" در مقر سازمان ملل متحد را افتتاح می نماییم. اینجانب از نظام ملل متحد و و سایر شرکا می خواهم از این اقدام پیروی نمایند.


 


در روز جهانی افراد دارای معلولیت اینجانب تمامی دولت ها، اعضای نظام ملل متحد، جامعه مدنی و تجاری را فرا می خوانم تا موانع را شکسته و درها را به سوی فرصت برای تمام معلولان باز نمایند. با یکدیگراجازه دهید جامعه ای فراگیر برای همه ایجاد کنیم.


 


گفتنی است ۱۲ آذر ماه مصادف با سوم سپتامبر روز جهانی افراد معلول بوده شعار امسال سازمان ملل متحد در سال  ۲۰۱۳ " موانع را بشکنيد درها را باز کنيد به سوی جامعه ای فراگير برای همه " است.


نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است