چندروز تا تصویب قانون معلولان/ اجرا منوط به نظر شورای نگهبان

9 اسفند 1394

انوشیروان محسنی بندپی : لایحه بازنگری قانون جامع معلولان پس از بررسی کارشناسانه در کمیسیون های بهداشت و درمان و اجتماعی، در کمیسیونی مشترک که در مجلس تشکیل شد، مورد موافقت این کمیسیون قرار گرفت.


 


وی با تاکید بر اینکه قانون جامع معلولان اصل ۸۵ شده است، گفت: براساس این اصل با نظر مثبت رئیس کمیسیون مشترک، طی چند روز آینده در صحن علنی مجلس مطرح و مورد تصویب قرار می گیرد.


 


رئیس سازمان بهزیستی گفت: بعد از تصویب مجلس این قانون به شورای نگهبان ارسال می شود و اجرایی شدن آن منوط به نظر این نهاد است که آیا با آن موافق هستند یا خیر.


 


بندپی با اشاره به اینکه درصورت تایید شورای نگهبان اجرای قانون از سال آینده آغازمی شود، اظهار داشت: برای اجرایی شدن قانون جامع معلولان که ۱۲ فصل و ۳۱ ماده دارد، اعتبار ویژه ای نیاز است که بخشی از آن در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده و بخشی دیگر را نیز دولت در قالب مصوبه تخصیص داده است.


 


به گفته معاون وزیر رفاه، با تصویب این قانون، بخش زیادی از مشکلات و نیازهای معلولان برطرف می شود به طوری که دستگاههای مختلفی در اجرایی شدن آن دخیل هستند.


 


وی در مورد سهمیه استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی افزود: سهمیه استخدام همان ۳ درصدی است که در قانون قبلی هم بود و این سهمیه افزایش نیافته است.


 


 


منبع :مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است