منازل معلولان سال جدید مناسب‌سازی می‌شود

منازل معلولان سال جدید مناسب‌سازی می‌شود

11 اسفند 1395

مدیرکل دفتر توانمند سازی معلولین سازمان بهزیستی از برنامه‌ ریزی برای اجرای طرح مناسب‌سازی منازل معلولان کشور خبر داد.

 

 افروز صفاری‌فرد در حاشیه نشست علمی کاربردی دبیران کمیسیون‌های پزشکی کشور در سمنان و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه اعتبارات خوبی به این طرح اختصاص یافته و در سال آینده اجرایی می‌شود.


وی با بیان اینکه مناسب‌سازی منازل و خودروی معلولین از طرح‌های هدفگذاری بهزیستی در سال 96 است، افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در کنار مناسب‌سازی فیزیکی منازل معلولین از اهداف این طرح ملی است.


مدیرکل دفتر توانمند سازی معلولین سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه معلولان روستایی نیز از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند افزود: افزایش برنامه‌های توانبخشی از اهداف اجرایی بهزیستی در سال پیش رو است.


این مقام مسئول با اشاره به لزوم اجرای طرح مناسب‌سازی معابر در کشور، اضافه کرد: معابر شهری باید به‌گونه‌ای مناسب‌سازی شوند که فرد معلول بتواند از خدمات ارائه شده بهره‌مند شود و به سهولت نیازهای اجتماعی خود را مرتفع کند.


وی از هدفگذاری بهزیستی برای تمرکز بر توانبخشی مبتنی بر جامعه خبر داد و خاطرنشان کرد: همراهی جامعه برای بهبود زندگی معلولین جامعه امری ضروری است.


صفاری‌فرد از معلولین جسمی-حرکتی به عنوان بیشترین معلولان کشور نام برد و گفت: بیش از یک‌میلیون و 200 هزار معلول در کشور وجود دارد که معلولین جسمی-حرکتی بیشترین فراوانی را در بین آنها دارند و معلولین ذهنی نیز در رتبه دوم قرار دارند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است