خسروی وفا: بودجه سال 96 فدراسیون جانبازان و معلولان ۱۷ میلیارد تومان است

خسروی وفا: بودجه سال 96 فدراسیون جانبازان و معلولان ۱۷ میلیارد تومان است

11 اسفند 1395

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان در حاشیه برگزاری اولین سالگرد شهید گمنام این فدراسیون با اشاره به افزایش بودجه فدراسیون در سال آینده گفت: در سال آینده بودجه فدراسیون جانبازان و معلولان ۱7 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که از نظر شرایط اعتباری وضعیت بهتری نسبت به سال ۹۵ خواهیم داشت.

 

 محمود خسروی‌وفا در حاشیه مراسم اولین سالگرد شهید گمنام فدراسیون جانبازان و معلولان در جمع خبرنگاران افزود: امسال جزو سال‌هایی بود که باوجود مشکلات زیادی که از نظر مالی داشتیم اما توانستیم تقویم خود را ۱۰۰ درصد اجرا کنیم و عملکرد قابل توجهی را در بازی‌های پارالمپیک ریو داشته باشیم. به هر صورت با توجه به تنگناهای مالی که فدراسیون با آن مواجه بود تصور می‌کنم امسال از لحاظ برگزاری مسابقه‌های قهرمانی کشور پییشرفت خوبی را داشتیم.

 

او هم‌چنین با اشاره به استقلال کمیته پارالمپیک از المپیک افزود: استقلال کمیته ملی پارالمپیک از المپیک گام بسیار خوبی بود که در نهایت با تصویب مجلس این امر اتفاق افتاد و در سال آینده تصور می‌کنم با مستقل شدن کمیته ملی المپیک از پارالمپیک شرایط خوبی را از نظر بودجه داشته باشیم و ما برای اولین بار از بودجه پایدار و مستقلی برخوردار خواهیم بود.

 

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان با بیان این که در سال آینده رویدادهای مهمی را در پیش‌رو داریم خاطرنشان کرد: ما در سال آینده مسابقه‌های بسیار مهمی را در والیبال نشسته و سایر رشته‌ها داریم از جمله مسابقه‌های قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان که آبان ماه در امارات برگزار خواهد شد. به اعتقاد من این رقابت‌ها پشتوانه‌سازی خوبی برای ورزش جانبازان و معلولان خواهد بود.

 

خسروی وفا هم‌چنین با بیان این که در برنامه ششم توسعه اعتبار خوبی برای ورزش جانبازان و معلولان پیش‌بینی شده است افزود: سرفصل‌هایی که در برنامه ششم توسعه به‌ویژه بعد از مصوب شدن بخشی از اعتبارات توسط ارزش افزوده بر مالیات به فدراسیون من پیش‌بینی می‌کنم در سال آینده ما بتوانیم برنامه‌هایی که در تقویم سال ۹۶ پیش‌بینی کردیم به خوبی اجرا کنیم و مشکلی از نظر بودجه نداشته باشیم. البته محوریت اصلی کار ما در سال آینده بر روی استان‌ها خواهد بود و ما سعی می‌کنیم که تمرکز اصلی را در ورزش استان‌ها داشته باشیم.

 

وی هم‌چنین در رابطه با شکواییه برخی از ورزشکاران پارالمپیک از حقوق و پاداش خود از صندوق حمایت از قهرمان و پیشکسوتان افزود: به هر صورت ما سال‌هاست که پیگیر این قضایا هستیم تا حقوق ورزشکاران جانباز و معلول با افراد سالم که از صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان دریافت می‌کنند یکسان باشد. متاسفانه ورزشکاران ما با وجودی که در رقابت‌های مختلف آسیایی و جهانی به عناوین خوبی دست پیدا می‌کنند اما از نظر بودجه و مزایا که از صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان دریافت می‌کنند با افراد سالم برابری نمی‌کند. حتی بیش‌ترین حقوقی که یک ورزشکار جانباز از این صندوق دریافت می‌کند شاید به یک میلیون هم نرسد و این برای ورزشکاری که دچار معلولیت جسمانی است و همانند افراد سالم از فرصت‌های شغلی زیادی برخوردار نیست، شرایط خوبی را ایجاد نمی‌کند. ما در جلسه‌ای که با معاونت پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان داشتیم قرار بر این است که این موضوع در نشستی که با هیات مدیره خواهیم داشت، پیگیری شود تا بتوانیم این موضوع را برطرف و ورزشکاران جانباز و معلول همانند افراد سالم از حقوق برابر و یکسانی بهره‌مند شوند.

 

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان با بیان این که بودجه سال آینده این فدراسیون ۱۷ میلیارد تومان از سوی دولت تصویب شده است افزود: ۱۲ میلیارد از این بودجه متعلق به امور جاری فدراسیون است و ۵ میلیارد که البته قرار بود ۱۰ میلیارد تومان مربوط به بودجه‌های متفرقه است به این فدراسیون اختصاص پیدا کند. پس از جلسه‌ای که با امیررضا خادم و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک داشتیم تصمیم بر این شد که از ۱۰ میلیارد بودجه متفرقه فدراسیون جانبازان و معلولان ۵ میلیارد آن در سال آینده برای کمک به کمیته ملی المپیک در نظر گرفته شود. البته این امر مشروط بر این است که کمیته ملی المپیک نیز به تعهدات خود عمل کند و مابقی بودجه‌ای که از سال ۹۵ باید به کمیته ملی پارالمپیک اختصاص می‌داد، مابقی بدهی‌ها پرداخت شود. ما در این صورت ۵ میلیارد در اختیار کمیته ملی المپیک قرار خواهیم داد. من امیدوارم همان طور که کمیته ملی پارالمپیک به تعهدات خود نسبت به کمیته ملی المپیک عمل می‌کند این کمیته نیز به تعهدات خود عمل کند و هرچه سریع‌تر مابقی بدهی‌های کمیته ملی پارالمپیک را که مصوبه قانون است در اختیار این کمیته قرار دهد.

 

خسروی وفا با اشاره به این که هدف‌گذاری اصلی ما در سال آینده حضور موفق در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اندونزی است یادآور شد: ما طبق قولی که در بازی‌های پاراالمپیک ریو داده بودیم که ضمن کسب مدال‌های لندن جایگاه خود را ارتقا ببخشیم توانستیم در ریو نیز عملکرد موفقی داشته باشیم و مدال‌هایی را که در لندن کسب کرده بودیم در پارالمپیک ریو نیز همان مدال‌ها را تکرار کردیم و ثابت کردیم که ظرفیت ما شانسی نیست و ما بر اساس سرمایه‌گذاری که روی تیم‌های جانبازان و معلولان انجام داده بودیم توانستیم دوباره جایگاه خوبی را در ریو کسب کنیم. البته در جاکارتا هدف‌گذاری ما دیگر حفظ مدال‌های ریو نخواهد بود بلکه به دنبال این هستیم که جایگاه خود را ارتقا ببخشیم. به طور قطع چنین نگاهی را در پارالمپیک ۲۰۲۰ خواهیم داشت و تنها به دنبال ارتقا جایگاه خود در پارالمپیک ۲۰۲۰ خواهیم بود.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است