آیین تجلیل از قهرمانان المپیک و پارالمپیک ریو با حضور رییس جمهوری آغاز شد

آیین تجلیل از قهرمانان المپیک و پارالمپیک ریو با حضور رییس جمهوری آغاز شد

14 اسفند 1395

 قرار است دراین مراسم از قهرمانان المپیک و پاراالمپیک ریو و قهرمانان سال 94 تجلیل به عمل آید.


کاروان ورزشی ایران با نام امام رضا (ع) در المپیک 2016 ریودوژانیرو در 14 رشته کشتی آزاد و فرنگی، وزنه‌برداری، تکواندو، بوکس، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه‌سواری، دو میدانی، شمشیربازی، والیبال، جودو و شنا شرکت کرد.


ورزشکاران ایران در رشته های وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی و تکواندو موفق شدند هشت مدال (3 طلا، یک نقره و 4 برنز) را برای ایران به ارمغان بیاورند .


کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه‌برداری و حسن یزدانی در کشتی آزاد، سه طلایی کاروان ایران در المپیک ریو بودند. کمیل قاسمی نیز تنها مدال‌آور نقره ایران در المپیک ریو بود.


سعید عبدولی و قاسم رضایی در کشتی فرنگی، حسن رحیمی در کشتی آزاد و کیمیا علیزاده در تکواندو توانستند ایران را صاحب 4مدال برنز کنند.


کاروان ایران در این دوره درجایگاه بیست و پنجم قرار گرفت.


ورزشکاران جانباز و معلول کاروان ورزشی ایران هم در پانزدهمین دوره از بازی‌های پارالمپیک موفق به کسب 24 مدال ( 8 مدال طلا، 9 نقره و 7برنز ) شدند.


در این مراسم برای نخستین بار ورزشکاران جوان رشته اسکواش که در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا چهار مدال ارزشمند اسکواش کسب کردند و به مقام سوم این رقابت ها در سال 94 دست یافتند هم تجلیل می شوند. همچنین از دو مربی برتر اسکواش نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.


در این مراسم مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز گزارشی از دستاوردهای رشته های ورزشی المپیک وپارالمپیک و اقدامات انجام شده، ارائه خواهد کرد.منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است