تولد سالانه ۳۰ هزار معلول بدلیل اختلالات ژنتیکی

تولد سالانه ۳۰ هزار معلول بدلیل اختلالات ژنتیکی

14 فروردین 1396

رئیس سازمان بهزیستی گفت: دولت تدبیر و امید در لایحه حمایت از حقوق معلولان بحث نحوه و چگونگی اشتغالزایی معلولان را به مجلس پیشنهاد داده است.

 

 انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مشترک شورای اداری نوشهر چالوس و کلاردشت در بندر نوشهر با اشاره به نگاه عادلانه و نهادینه کردن نکات کارشناسانه دولت تدبیر در رفع مشکلات، اظهار کرد: برخورداری ۱۱ میلیون ایرانی از دفترچه بیمه در طرح تحول سلامت که تا پیش از این از هیچ بیمه ای برخوردار نبودند از اقدام‌های موثر دولت تدبیر و امید بوده است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر دارندگان این دفترچه در بخش بیمه روستایی تنها ۵ درصد و سایرین ۱۰ درصد هزینه درمان را پرداخت می کنند.

 

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه دولت در حوزه تخصصی برای نخستین بار پیشگام شد، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید  لایحه حمایت از حقوق معلولان و بحث اشتغال آنان را به مجلس پیشنهاد داده است.

 

محسنی بندپی به آماری از وضعیت دفترچه اشتغال کشور پرداخت و گفت: در سال ۷۶ تنها ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای دفترچه اشتغال بودند که این میزان در سال ۹۳ به ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید و این امر پیشرفت قابل توجهی بوده است.

 

وی افزایش حداقل حقوق را از ۴۰۰ به ۹۰۰ هزار تومان در دولت تدبیر را از دیگر دستاوردهای این دولت دانست و افزود: حقوق بازنشستگان نیز با توجه به تورم و بیشتر از آن به صورت پلکانی افزایش یافته شد.

 

رئیس سازمان بهزیستی به کار گرفتن علم و کارشناسی را در رفع آسیب ها از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید دانست و یادآور شد: به کارگیری علم برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی از راهبردهای دولت است.

 

محسنی بندپی با اشاره به تولد سالانه ۳۰ هزار معلول در کشور ناشی از اختلالات ژنتیکی، اظهار کرد: اجباری شدن غربالگری پیش از ازدواج برای پیشگیری از تولد ناشی از اختلالات ژنتیکی از اقدامات دولت بوده است.

 

وی با اشاره به راه اندازی اورژانس اجتماعی در کشور، گفت: با فعالیت این اورژانس ۴ هزار و ۲۲۰ نفر از خودکشی نجات پیدا کردند.


منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است