کمک راهنمایان گردشگری به مسافران ناشنوا

کمک راهنمایان گردشگری به مسافران ناشنوا

14 فروردین 1396

 محمد جهانشاهی معاون گردشگری استان کرمان با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای مسافران نوروزی در استان کرمان اظهار داشت: در بیش از 175 نقطه استان کرمان، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی جهت هدایت گردشگران مستقر شده‌اند.

 

 
وی ادامه داد: 105 اقامتگاه بوم گردی و 25 خانه مسافر در 36 نقطه استان در حال ارائه خدمات هستند که ظرفیت اقامت 350 تا400 نفر در اقامتگاه‌های بوم گردی استان وجود دارد.
 
 
معاون گردشگری استان کرمان با بیان اقدام متفاوت استان کرمان برای گروه‌های خاص از جمله ناشنوایان تصریح کرد: امسال برای اولین بار 10 نفر راهنما ویژه ناشنوایان با همکاری انجمن ناشنوایان و ضایعات نخاعی در مناطق گردشگری استان مستقر شده‌اند.
 
 
جهانشاهی بیان کرد: شعار کرمان بزرگترین مهمانخانه ایران به عنوان شعار سال استان کرمان هدف گذاری شده و به منظور نیل به این مهّم نیز گروه های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند.
 
 
وی با اشاره به افزایش ورود مسافران به کرمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: امسال وضعیت پذیرش مسافران رشد خوبی داشته، همچنانکه در برخی مناطق استان رشدی 35 تا40 درصدی را شاهد بودیم که نشان دهنده توزیع گردشگر در سطح استان می‌باشد.
 
 
معاون گردشگری استان کرمان با بیان اقدامات متفاوت در نوروز 96 عنوان کرد: در جنوب استان کرمان و در قلعه گنج اتفاق جالبی افتاده، با این عنوان که هتل کپری رشد خوبی داشته و امسال این هتل به عنوان مقصد گردشگران انتخاب شده است.
 
 
جهانشاهی با اشاره به فراهم‌سازی امکان اسکان ارزان قیمت برای مسافران نوروزی استان خاطرنشان کرد: جهت رفاه حال مسافران نوروزی و اسکان ارزان قیمت بخش عمده‌ای از تسهیلات آموزش و پرورش در نظر گرفته شده که در این راستا این امکان فراهم شده که تا 25 هزار نفر در 550 مدرسه مستقر شوند.

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است