تصویب کاردانی 3 رشته ورزشی مرتبط با معلولان در دانشگاه علمی کاربردی

تصویب کاردانی 3 رشته ورزشی مرتبط با معلولان در دانشگاه علمی کاربردی

21 فروردین 1396

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی از تصویب دوره‌های کاردانی ناپیوسته حرفه‌ای «تربیت مربی پایه بدنسازی معلولان»، «تربیت مربی پایه دو و میدانی معلولان» و «تربیت مربی پایه والیبال معلولان» در این دانشگاه خبر داد.

 

 علیرضا جمالزاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: برنامه درسی دوره‌های کاردانی ناپیوسته حرفه‌ای تربیت مربی پایه بدنسازی معلولان، تربیت مربی پایه دو و میدانی معلولان و تربیت مربی پایه والیبال معلولان در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی به تصویب رسید.

 

وی در ادامه با بیان اینکه ورزش و فعالیت بدنی امروزه نقش مهمی در ارتقای سطح سلامت افراد جامعه داشته و این موضوع در افراد معلول مصداق بارزتری دارد، گفت: یکی از نیازهای مهم ورزش برای افراد معلول، وجود مربی تخصصی و دارای تجربه علمی و عملی است.

 

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار کرد: حضور و کسب افتخار توسط تیم‌های ورزشی و قهرمانان نام‌آور کشور در میادین مختلف آسیایی، جهانی و پارالمپیک موجب شده است تا هر روز بر تعداد متقاضیان به فعالیت در عرصه‌های ورزش معلولان افزوده شود، بر این اساس با توجه به نیاز فدراسیون ورزش معلولان این دوره‌ها طراحی شده است.

 

جمالزاده تاکید کرد: از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان رشته کاردانی ناپیوسته حرفه‌ای تربیت مربی پایه بدنسازی معلولان شامل آموزش اصول و تکنیک‌های بدنسازی در تیم‌های ورزشی معلولان، استعدادیابی معلولان در مدارس ویژه معلولان برای رشته بدنسازی و آماده‌سازی ورزشکاران دارای معلولیت برای رقابت‌های ورزشی متناسب با مشاغل قابل احراز مربی بدنسازی معلولان در تیم‌های پایه بدنسازی معلولان است.

 

وی عنوان کرد: اصول مربیگری معلولان، انواع معلولیت و طبقه‌بندی پزشکی ـ ورزشی، یادگیری حرکتی، آمادگی جسمانی معلولان و تربیت بدنی تطبیقی معلولان از جمله دروس این دوره است.

 

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی خاطرنشان کرد: دانشجویان در این دوره 512 ساعت آموزش در محیط کار واقعی را تجربه می‌کنند.

 

وی افزود: از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان رشته کاردانی ناپیوسته حرفه‌ای تربیت مربی پایه دو و میدانی معلولان، آموزش اصول و تکنیک‌های دو و میدانی در تیم‌های ورزشی معلولان، استعدادیابی معلولان در مدارس ویژه معلولان برای رشته دو و میدانی متناسب با مشاغل قابل احراز مربی دو و میدانی معلولان در تیم‌های پایه دو و میدانی معلولان است.

 

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی گفت: برخی از دروس تخصصی این دوره نیز شامل اصول مربیگری در دو و میدانی معلولان، سنجش و اندازه‌گیری در تربیت بدنی، دوومیدانی معلولان، تربیت بدنی تطبیقی معلولان، انواع معلولیت و کلاس‌بندی پزشکی ـ ورزشی در دوومیدانی معلولان است.

 

جمالزاده اظهار کرد: دانشجویان این دوره نیز 512 ساعت آموزش در محیط کار را تجربه می‌کنند.

 

وی در خصوص دوره کاردانی ناپیوسته حرفه‌ای تربیت مربی پایه والیبال معلولان نیز گفت: از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش آموختگان این دوره، آموزش اصول و تکنیک‌های والیبال در تیم‌های ورزشی معلولان، استعدادیابی معلولان در مدارس ویژه معلولان برای رشته والیبال متناسب با مشاغل قابل احراز مربی والیبال معلولین در تیم‌های پایه والیبال معلولان است.

 

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی در پایان اضافه کرد: اصول مربیگری در والیبال معلولان، انواع معلولیت و کلاس‌بندی پزشکی ـ ورزشی در والیبال معلولان، والیبال معلولان، تربیت بدنی تطبیقی معلولان، سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی برخی از دروس این دوره است.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است