رواسی: به دنبال تقویت تیم ملی وزنه‌برداری معلولان برای جهانی مکزیک هستیم

رواسی: به دنبال تقویت تیم ملی وزنه‌برداری معلولان برای جهانی مکزیک هستیم

23 فروردین 1396

رییس انجمن وزنه برداری جانبازان و معلولان از برگزاری ۶ مرحله اردوی آماده سازی برای حضور این تیم در مسابقات جهانی مکزیک خبر داد و گفت: به دنبال تقویت تیم ملی وزنه‌برداری هستیم تا بهترین نتیجه را در مکزیک کسب کنیم.

 

علی اصغر رواسی  در رابطه با وضعیت تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولان، افزود: این تیم بعد از بازی‌های پارالمپیک ریو از نظر رکوردی دچار افت زیادی شده است و اکنون شرایط ایده‌آل و آرمانی ندارد. به همین خاطر برای این که بتوانیم تیم را از نظر رکوردی به یک شرایط خوبی برسانیم، اولین اردوی تیم‌ ‌ملی معلولان با حضور ۱۹ ورزشکار در سالن وزنه‌برداری فدراسیون جانبازان و معلولان تشکیل شده و بنا داریم با برپایی ۶ مرحله اردوی آماده سازی این تیم را تا قبل از رقابت‌های جهانی مکزیک که مهر ماه برگزار خواهد شد، به شرایط خوبی برسانیم تا بار دیگر در سکوی قهرمانی قرار بگیریم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که از این تعداد چند وزنه‌بردار راهی مکزیک خواهند شد، اظهار کرد: در پایان اردوی ششم و پس از رکوردکیری در پایان هر مرحله اردو، بهترین ها در قالب دو تیم جوانان و بزرگسالان برای مسابقات جهانی مکزیک گزینش خواهند شد. البته در طی چند سال گذشته در تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری معلولان استعدادیابی خوبی صورت نگرفته و ما دارای تیم‌ ‌ملی جوانان نبودیم. امسال تصمیم داریم ضمن تقویت تیم‌ ‌ملی بزرگسالان، تیم‌ ‌ملی جوانان را نیز تشکیل دهیم تا بتوانیم در هر دو رده به سکوی قهرمانی فکر کنیم.

 

رییس انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولان  ‌اضافه کرد: به خاطر افتی که وزنه‌برداران بعد از بازی پارالمپیک ریو داشتند، در پایان هر اردو از وزنه‌برداران رکوردگیری به عمل خواهیم آورد تا در نهایت بهترین‌ها را راهی مکزیک کنیم.

 

وی همچنین در رابطه با وضعیت مجید فرزین و این که چرا به اردوی تیم‌ ‌ملی دعوت نشده است، گفت‌: فرزین دارای یکسری مشکلاتی بود که نتوانستیم در این مرحله از اردوی آمادگی او را به تمرینات دعوت کنیم. بدون شک با حل شدن مشکلات او وی نیز به اردوی تیم‌ ‌ملی دعوت خواهد شد. این که در کدام مرحله دعوت شود مشخص نیست، اما پیگیر مشکلات او هستیم و سعی داریم هر چه‌ سریع‌تر او را به اردوی آمادگی تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری دعوت کنیم تا امکان حضورش برای شرکت در مسابقات جهانی مکزیک فراهم شود.

 

رواسی در پایان خاطر نشان کرد: چون اولین رقابت رسمی تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری در سال جدید مسابقات جهانی مکزیک است، اگر بتوانیم در این رقابت‌ها در سکوی قهرمانی قرار بگیریم، استارت خوبی را برای بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اندونزی خواهیم زد تا این تیم را به جایگاه اولیه خود برسانیم. بدون شک رقابت‌های جهانی مکزیک وضعیت تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری را برای جاکارتا مشخص خواهد کرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است