کهتری: تنها کمانداران مدال‌آور عازم جمهوری چک خواهند شد

کهتری: تنها کمانداران مدال‌آور عازم جمهوری چک خواهند شد

27 فروردین 1396

رییس انجمن تیر و کمان جانبازان و معلولان از تشکیل اردوی تیم ملی تیر و کمان معلولان از سوم اردیبهشت در سایت تیر و کمان مجموعه ورزشی آزادی خبر داد و گفت: به دنبال آماده‌سازی تیم ملی تیر و کمان معلولان برای شرکت در رقابت‌های جهانی جمهوی چک هستیم.

 

مجید کهتری  درباره وضعیت تیم ملی تیر و کمان معلولان و این که آیا مشکل فضای تمرینی برای کمانداران معلول حل شده است یا خیر؟ گفت: هنوز مشکل فضای تمرینی برای کمانداران معلول حل نشده و با اجاره سایت تیر و کمان مجموعه ورزشی آزادی از فدراسیون تیر و کمان از دوم اردیبهشت تمرینات خود را به مدت ۱۰ روز آغاز خواهیم کرد تا ببینیم بالاخره شهرداری یک فضای تمرینی که متعلق به کمانداران معلول باشد در اختیار فدراسیون جانبازان و معلولین قرار می‌دهد یا خیر.

 

او از اعزام تیم ملی تیر و کمان معلولان به رقابت‌های جهانی جمهوری چک در اواخر تیر ماه خبر داد و گفت: این رقابت‌ها از ۳۰ تیر تا ۶ مرداد در چک برگزار خواهد شد. برای این که بتوانیم حضور موفقی در این تورنمنت داشته باشیم سه اردوی تدارکاتی تا قبل از اعزام به این مسابقات برای کمانداران پیش‌بینی کردیم که اولین اردو با حضور ۱۹ کماندار از سوم اردیبهشت آغاز می‌شود. البته تنها کسانی راهی جمهوری چک خواهند شد که شانس مدال‌آوری آن‌ها بالا باشد و حد نصاب رکورد ورودی برای شرکت در رقابت‌های جهانی جمهوری چک را کسب کنند.

 

کهتری هم‌چنین درباره وضعیت زهرا نعمتی و این که آیا این کماندار در این اردو تیم را همراهی خواهد کرد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: نعمتی در حال حاضر در حال انجام کار فیزیوتراپی و مراحل پایانی کار درمان کتفش است. این که بخواهد تیم ما را همراهی کند یا در تمرینات افراد غیرمعلول حضور داشته باشد بستگی به تصمیم خود او دارد و سعی می‌کنیم زیاد تحت فشار قرار ندهیم. البته ما در این اردو از او دعوت به عمل آوردیم و منتظر تصمیم نهایی او هستیم. به هر صورت ما او را تحت هر شرایطی حمایت می‌کنیم و اگر نخواهد در اردوی ما نیز شرکت کند به او برنامه تمرینی می‌دهیم تا از تمرینات عقب نماند.

 

رییس انجمن تیر و کمان جانبازان و معلولان با اشاره به جوانگرایی تیم، گفت: اگر در رقابت‌های پارالمپیک ریو تنها هفت کماندار داشتیم امسال با جذب ۱۲ کماندار در رشته‌های ریکرو و کامپوند زنان و مردان سعی کردیم ضمن پشتوانه‌سازی، ترکیب تیم را به سمت جوانگرایی سوق دهیم تا برای بازی‌های جاکارتا اندونزی تیم آماده و جوانی را راهی این بازی‌ها کنیم. در ریو ما موفق به کسب دو مدال طلا، یک برنز و یک نقره شدیم اما برای اندونزی سعی داریم به نتایج بهتری نسبت به ریو دست پیدا کنیم.

 

وی در پایان گفت: پس از مستقل شدن کمیته ملی پارالمپیک از المپیک، یقین دارم امسال تیم ما از نظر مدال‌آوری شرایط بهتری نسبت به گذشته خواهد داشت.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است