925 پایگاه برای پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در اصفهان دایر شد

925 پایگاه برای پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در اصفهان دایر شد

2 آبان 1396

 ' مجتبی ناجی ' در مراسم آغاز به کار این طرح افزود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان سه تا 6 در استان اصفهان هر سال از اول آبان همزمان با سراسر کشور در مهدهای کودک استان اصفهان اجرا می شود.


معاون امور پیشگیری بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: در این راستا 168 پایگاه دائم و 757 پایگاه غیر ثابت و سیار در استان کودکان سه تا 6 سال را مورد معاینه قرار می دهند.
وی با بیان اینکه تمامی کودکان سه تا 6 سال مشمول این طرح هستند، افزود: خانواده‌ هایی که کودکانشان زیر پوشش مهدهای کودک قرار ندارند نیز می‌ توانند با مراجعه به پایگاه ها نسبت به معاینه چشم کودکان خود اقدام کنند.


ناجی، سن طلایی برای درمان تنبلی چشم را بین سه تا 6 سال اعلام کرد و افزود: چنانچه کودکان در این سنین دچار تنبلی چشم و اختلات بینایی باشند و اقدامات لازم، سریع و بموقع برای درمان آنها انجام نشود، درمان این بیماری در سنین بالاتر اثربخشی لازم را ندارد.


معاون امور پیشگیری بهزیستی استان اصفهان افزود: خانواده ها باید کودکان خود را در این سنین تحت معاینه قرار دهند تا در صورت لزوم با اقدام های پزشکی و توانبخشی درمان شوند تا در سنین بالاتر، نابینا و یا کم بینا نشوند.


ناجی آمار افراد نابینا و کم بینا در استان اصفهان را هفت هزار و 500 نفر اعلام کرد و افزود: منطق حکم می‌ کند که با امکانات ابتدایی و هزینه کم در سنین کودکی از این اختلال جلوگیری شود.


معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان بیان کرد: خانواده های بی‌بضاعت که دارای کودک بااختلالات بینایی هستند، می توانند با مراجعه به این اداره کل نسبت به دریافت تمامی هزینه های درمانی و توانبخشی این کودکان از سازمان بهزیستی اقدام کنند.


مراسم افتتاح برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان سه تا 6 سال در استان همزمان با سراسر کشور در مهد کودک الغدیر اصفهان آغاز شد.


در سال گذشته ( 1395 ) حدود 198 هزار کودک در استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفتند که 12 هزار و 754 نفر آنها مشکوک به اختلالات بینایی بودند. در مرحله بعدی و پس از انجام معاینات تخصصی تر ، هشت هزار و 592نفر با بیماری های چشمی شناسایی شدند که 788 نفر آنها مبتلا به اختلال تنبلی چشم بودند.

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است