معرفی 8 طرح ارائه‌شده در فستیوال نوآوری تجهیزات ورزشی و توانبخشی

معرفی 8 طرح ارائه‌شده در فستیوال نوآوری تجهیزات ورزشی و توانبخشی

10 آبان 1396

امروز در دهمین فستیوال نوآوری صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی هشت محصول برای جذب سرمایه‌گذار توسط محققان طرح‌ها ارائه شد.

 

 یکی از مهمترین مشکلات و موانع در تجاری‌سازی طرح‌ها و نوآوری‌ها در کشور نبود بستر مناسب تعامل میان صاحبان طرح و نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران است.

 

در این راستا بازاری با عنوان بازار دارایی فکری (بورس ایده) به عنوان یکی از بازارهای رسمی و قانونی در شرکت  فرابورس ایران ایجاد شد.

 

برای توسعه و ترویج تبادلات در بازار دارایی فکری و ایجاد زمینه تعامل هر چه بیشتر بین صاحبان نوآوری و فناوری با سرمایه‌گذاران و صنعتگران در حوزه‌های تخصصی رویدادهایی با عنوان فستیوال بازار دارایی فکری برگزار می‌شود.

 

این فستیوال‌ها با رویکرد شناسایی نوآوری‌ها و اختراعات کشور در یک حوزه صنعتی و ارائه آن به صنعتگران و سرمایه‌گذاران آن رشته تخصصی برگزار می‌شود.

 

در این رویدادها نوآوری‌های منتخب هر یک طی زمان هشت دقیقه‌ای به مخاطبان حاضر (سرمایه‌گذاران و صنعتگران حوزه تخصصی فستیوال) ارائه می‌شود.

 

امروز در دهمین فستیوال نوآوری صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، هشت محصول برای جذب سرمایه‌گذار توسط محققان طرح‌ها ارائه شد که این طرح‌ها شامل "ربات پرتابگر تمام اتوماتیک شاتل‌های بدمینتون"، "دستگاه رباتیک توانبخشی لوکو ایران برای اندام تحتانی"، "دستگاه بدنسازی ایزوکنتیک"، "صندلی هشدار و حفظ راستای ستون مهره‌ها با امکان انجام ماساژ و انواع حرکات ورزشی"، "طراحی قلم هوشمند تشخیص اختلالات اسکلتی عضلانی بدنی با استفاده از امواج مادون قرمز"، "آسانرو وسیله‌ای جهت راه رفتن معلولین"، "دوچرخه تردمیلی صبا" و "آبیمن (وسیله‌ای برای شنای ایمن در آب‌های آزاد)" است.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است