رسیدگی به عدم پذیرش بیمه‌های پایه خدمات توانبخشی

رسیدگی به عدم پذیرش بیمه‌های پایه خدمات توانبخشی

9 آبان 1396

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه عدم پذیرش بیمه ای خدمات توانبخشی برخلاف اهداف دولت در اجرای طرح تحول سلامت است، خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

 

 امید قادری  در مراسم گرامیداشت روز جهانی کاردرمانی، اظهار داشت: کاردرمانی حرفه ای طاقت فرساست که می طلبد مددجو از لحاظ جسمی و تکنیکی مورد توجه باشد.

 

وی با اشاره به خدمات گسترده توانبخشی به جامعه هدف بهزیستی، ادامه داد: با وجود خدمات توانبخشی و بهداشتی زنجیره سلامت جسمی محقق می شود.

 

به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، در واقع خدمات توانبخشی و توانپزشکی نه تنها هزینه زیادی به بیمه ها وارد نمی کند، بلکه در بسیاری از موارد می تواند مانع هزینه های غیرضروری باشد.

 

این مسئول عنوان کرد: عدم پذیرش بیمه ای خدمات توانبخشی برخلاف اهداف دولت در اجرای طرح تحول سلامت است و خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

 

دکتر قادری یادآور شد:عدم پذیرفتن بیمه های پایه خدمات توانبخشی و عدم توجه به توانبخشی در طرح تحول سلامت چرخه درمان و بازتوانی در کشور به طور کامل اجرا نشده است که این امر در بهبود زندگی معلولان و بیماران نیازمند خدمات توانبخشی از قبیل بیماران دارای ضایعه مغزی و ناهنجاری های اسکلتی هزینه های زیادی به خانواده ها تحمیل می کند

 
منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است