ایجاد تعامل و معرفی استارت‌آپ‌های فعال در حوزه معلولان با برگزاری جشنواره توان تک

ایجاد تعامل و معرفی استارت‌آپ‌های فعال در حوزه معلولان با برگزاری جشنواره توان تک

گامی به سوی هم

14 آبان 1396

به مناسبت روز جهانی معلولان، جشنواره توان تک (Tavan Tech) به همت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، با حضور استارت‌آپ‌های موفق و شرکت‌های صاحب‌نام حوزه تجارت الکترونیک، با هدف معرفی سرویس­ ها و خدمات موثر در بهبود کیفیت زندگی شهروندان، به ویژه توانیابان، از 21 تا 23 آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، توان ­تک رویدادی استارت ­آپی در حوزه معلولیت است که در آن، افراد دارای معلولیت، با فناوری­ های نوین و کاربردهای آن در مشاغل دانش‌محور و غیرفیزیکی آشنا شده و فرصت­  های شغلی پایدار در کسب‌وکارهای مبتنی بر اینترنت، بررسی و معرفی خواهند شد.

در توان تک تلاش می­شود با هم­افزایی و مشارکت استارت‌آپ‌ های فعال در حوزه معلولیت، برای گسترش و توسعه این نوع کسب‌وکارها اقدامات مؤثری انجام شده و چشم‌اندازی روشن برای سرمایه ­گذاری در این حوزه فراهم شود. همچنین نمایشگاهی که با حضور استارت‌آپ‌ها در این رویداد برگزار می‌شود، امکانات موجود در فضای اینترنت و اثر مثبت آن را در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارای معلولیت به نمایش می‌گذارد.

مدیرعامل مجتمع رعد درباره چشم‌انداز و اهداف این رویداد گفت: توان تک فرصتی است برای شناساندن پتانسیل یازده درصد از افراد جامعه. ما در این رویداد چند هدف اصلی را دنبال می‌کنیم؛ هدف نخست ما ایجاد اشتغال برای توان یابان است. شناساندن فرصت‌های حوزه فاوا به توان یابان، استفاده از خدمات استارت‌آپ‌های فاوا برای بهبود کیفیت زندگی توان یابان، ایجاد شرایط افزایش مهارت از طریق کارآموزی و کاریابی توان یابان و شناساندن توانمندی‌های توان یابان به استار‌ت‌آپ‌ها هم از دیگر اهداف این رویداد هستند. پناهی افزود: مهم‌ترین هدف توان تک، تشویق استارت‌آپ‌ها برای مناسب‌سازی خدمات‌شان متناسب با نیاز توان یابان است. به همین منظور، مجتمع رعد جایزه ویژه‌ای را برای استارت‌آپ برگزیده هیات داوران رویداد در نظر گرفته است. این جایزه به استارت‌آپی داده می‌شود که بیشترین اثر را در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه توان یابان کشور داشته باشد. 

مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با گذشت 34 سال فعالیت در عرصه آموزش­ های مهارتی و دانشگاهی افراد دارای معلولیت و همکاری با 28 مرکز مشابه و مستقل در سایر استان ­ها و شهرستان­ ها، توانمند­سازی و ارتقاء کیفیت زندگی توان یابان را دنبال می­کند.

علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می‌توانند با دبیرخانه جشنواره به شماره 0935 951 2022 تماس گرفته، یا به وب‌سایت رویداد توان تک به نشانی:  http://raad-charity.org/tavantech مراجعه نمایند.

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است