کرمانشاه جزو استان های برتر در اجرای طرح توانمندسازی معلولان

کرمانشاه جزو استان های برتر در اجرای طرح توانمندسازی معلولان

16 آبان 1396

شبنم جهانشاد  در نشست هم اندیشی با کارشناسان توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در مجتمع فرهنگی، آموزشی بهزیستی افزود: طرح توانمندسازی معلولان در 19 استان کشور اجرا می شود که در کرمانشاه به دلیل بدنه قوی کارشناسی اعتبارات بیشتری نسبت به سایر استان ها تعلق می گیرد.


او گفت: طرح توانمندسازی فرآیندی است که افراد از طریق آن کنترل بیشتری بر تصمیم گیری ها و فعالیت هایی که منجر به سلامتی می شود را دارند.


وی اظهار کرد: طرح توانمندسازی افراد از سوی سازمان بهزیستی برای مددجویان دارای آسیب نخاعی، سالمندان دارای معلولیت و افراد دارای آسیب حسی شامل (بینایی و شنوایی) است.


به گفته کارشناس دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور، توانمندسازی معلولان از 2 طریق حذف موانع فعالیت های آنها و همچنین افزایش توانایی، قابلیت معلولان و عاملیت آنهاست.


جهانشاد اضافه کرد: در کشور براساس آخرین آمارها 21 هزار و 712 معلول ضایعه نخاعی داریم و آن دسته از معلولان ضایعه نخاعی که مشخصات آنها در بانک اطلاعات سازمان بهزیستی ثبت شده به صورت ماهیانه حق پرستاری می گیرند.


این مسئول با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی افراد داری آسیب نخاعی زیر پنج سال در استان کرمانشاه، گفت: این طرح با وجود کارشناسان مجرب توانبخشی در کرمانشاه تاکنون به صورت موفقیت آمیز به اجرا درآمده است.


استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت نزدیک به 33 هزار معلول دارد.منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است