حل مشکلات معلولان نیازمند فرهنگ سازی و آموزش جامعه است

حل مشکلات معلولان نیازمند فرهنگ سازی و آموزش جامعه است

1 آذر 1396

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز تاکید کرد: حل مشکلات معلولان نیازمند فرهنگ سازی و ارائه آموزش های مرتبط با این حوزه به افراد جامعه است.

 

سعید دباغ نیکوخصلت   با بیان اینکه نهادهای مردمی بازوان شهر هستند، اظهار کرد: نهادهای غیردولتی در واقع کارهای دولت را انجام می دهند و اقدامات انجام  شده توسط نهادهای مرتبط با حوزه معلولان نیز مکمل کارهای بهزیستی است.

 

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد کلانشهر تبریز را معلولان تشکیل داده اند، تاکید کرد:  توجه به این قشر از جمعیت استانمان ضروری است، چرا که اگر بخواهیم برای شهر تبریز  ایزو بگیریم آنها علاوه بر بررسی نکات مختلف توجه به ایجاد مسیر برای نابینایان را بررسی می کنند و باید مسیرهای قوانین پیاده رو برای ارایه خدمات به نابینایان را جدی بگیریم چرا که پیاده روی نامناسب به نابینایان آسیب می زند، آنها از وضعیت موجود گلایه دارند چرا که با منتهی شدن پیاده روها سرشان چندین بار به داربست بنرها خورده است.

 

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با تاکید بر اینکه باید برای فضاسازی و مناسب سازی شهری برای نابینایان از خود لیاقت نشان دهیم، اظهار کرد:  ما در زمینه مناسب سازی فضای شهری برای نابینایان سخن به میان آوردیم، در حالی که با وجود ترافیک سنگین در شهر برای بیناها هیچ اقدامی به عمل نیامده است.

 

نیکوخصلت با تاکید بر لزوم توجه به موضوع فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم به شهروندان در ارتباط با موضوع معلولان ابراز کرد: زمانی که در مهدکودک ها و آموزش و پرورش اطلاعاتی در خصوص نیازهای نابینایان برای افراد داده نمی شود چه انتظاری از یک مسئول می توان داشت که در خصوص حل مشکلات نابینایان قدمی بردارد و زمانیکه مدیر شهری در زمینه مشکلات نابینایان و حل آنها آموزش ندیده چطور می توان از وی انتظار داشت که نگرشی برای حل آنها داشته باشد.

 
منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است