ورزشکاران معلول برای حضور در مسابقات پاراآسیایی آماده می شوند

ورزشکاران معلول برای حضور در مسابقات پاراآسیایی آماده می شوند

18 دی 1396

 300 ورزشکار معلول ایرانی در کلاس های دهگانه، 15 رشته ورزشی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد. ستاد بازی های پاراآسیایی جاکارتا از بهمن ماه 95 تشکیل شده و جلسات خود را به صورت منظم برگزار کرده است.


«محمدرضا محمودخانی» معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک با بیان اینکه کاروان با کیفیت و بزرگی به بازی های پاراآسیایی اعزام خواهیم کرد، گفت: رشته های اعزامی را بر اساس شانس کسب مدال اولویت بندی کرده ایم.


محمودخانی، افزود: کاروان ایران در رشته های پارا شنا، پارا دو و میدانی، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، بوچیا، پارا بدمینتون، گلبال، جودو، پارا شمشیربازی، پارا تنیس روی میز، تنیس با ویلچر، والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر در بازی های پاراآسیایی شرکت می کند.


به گزارش کمیته ملی پاراالمپیک، وی افزود: رشته های اعزامی را بر اساس ظرفیت عملکردی ورزشکاران و رکوردهایی که ثبت کرده و موفقیت هایی که در مسابقات مختلف به دست آورده اند، بر اساس اولویت به سه دسته تقسیم کرده ایم. هفت رشته پارا وزنه برداری، پارا دو و میدانی، پارا شنا، پارا تیراندازی با کمان، پارا تیراندازی، والیبال نشسته و جودو در دسته اول قرار دارند، این رشته ها شانس بیشتری برای کسب طلا دارند.


معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص پارا تنیس روی میز اظهار گفت: در رشته های دیگر مثل پارا تنیس روی میز شانس کسب مدال وجود دارد، اما به دلیل اینکه کشورهای قدرتمند این رشته در جهان، در منطقه آسیا قرار دارند، در بازی های پارا آسیایی جاکارتا شانس کمتری داریم با این وجود در این رشته نیز ملی پوشان را اعزام خواهیم کرد.


محمودخانی، بوچیا را رشته حمایتی کمیته ملی پارالمپیک دانست و افزود: در رشته بوچیا به دلیل شدت معلولیت ورزشکاران و از آنجایی که قصد داریم بتوانیم روح امید و نشاط و تلاش را در میان افراد دارای معلولیت گسترش دهیم و برای سایر مخاطبان الگوسازی کنیم، در این بخش ورزشکاران را اعزام خواهیم کرد. در این رشته اگرچه ورزشکاران بوچیا شانس کسب مدال دارند، اما نگاه ما کسب مدال نیست.


وی درباره رشته های بدمینتون و تنیس با ویلچر گفت: این رشته ها از جمله رشته های درحال توسعه است که کشورهای آسیای جنوب شرقی بازیکنانی با سطح مهارتی بالا دارند. بنابر این شانس کسب مدال برای این رشته ها قائل نیستیم، اما به منظور حمایت از توسعه این رشته ها در دو رشته بدمینتون و تنیس باویلچر هم ورزشکار اعزام می کنیم.


معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک از اعزام ورزشکاران رشته شمشیربازی برای نخستین بار خبر داد و افزود: این رشته مدال های زیادی دارد و ورزشکاران ایرانی برای نخستین بار در آن برای رقابت در بازی های پاراآسیایی اعزام می شوند. امیدواریم اعزام ورزشکاران این رشته شروعی برای توسعه همراه با موفقیت باشد. کارهای اجرایی این رشته نیز توسط فدراسیون شمشیربازی انجام می شود.


محمودخانی درباره اولویت بندی رشته های اعزامی اظهار کرد: اولویت بندی ما در رشته های اعزامی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا اگرچه مبتنی بر کسب نتیجه است، اما در بخش حمایتی نیز مسوولیت خود را انجام می دهیم. در برخی رشته ها نیز از قدرت های آسیا و جهان به حساب می آییم و ورزشکاران نخبه زیاد و در بسیاری از رشته ها ورزشکار شاخص داریم، این تقسیم بندی هم به ما کمک می کند تا مدیریت فنی بهتری داشته باشیم.


وی درباره حضور سه مربی خارجی در رشته پارا دو و میدانی اظهار داشت: از آنجایی که ورزشکار نخبه زیادی در رشته پارا دو و میدانی داریم و به مربیان سطح بالایی نیاز داریم، باید فرصت یکسانی ایجاد کنیم تا ورزشکاران بتوانند از مربیان نخبه استفاده کنند. بنابراین سه مربی به کادر مربیان اضافه شده اند که دانش خوبی دارند و امیدواریم بتوانیم از این مربیان نه تنها در بازی های پاراآسیایی جاکارتا بلکه در بازی های پارالمپیک توکیو بهره گیریم.


معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک از اعزام کاروان بزرگ و کیفی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا خبر داد و افزود: کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی جاکارتا در عین بزرگی به لحاظ کمیت، از سطح کیفی بالایی نیز برخوردار خواهد بود.


محمودخانی با بیان اینکه اهداف بزرگ اما قابل دستیابی را در چشم انداز بازی های پاراآسیایی جاکارتا ترسیم کرده ایم، ادامه داد: هدف ما در این مسابقات کسب جایگاه سوم مسابقات است. رقابت سختی با رقبا داریم که برای تحقق این هدف بزرگ در ستاد برنامه ریزی های لازم شده است.


وی گفت: تخصیص منابع بر اساس اولویت رشته ها و سهمی که می توانند در موفقیت کاروان داشته باشند و مدیریت صحیح منابع برای تحت پوشش قرار دادن ورزشکاران نخبه از جمله برنامه های اجرا شده در ستاد این بازی هاست. از طرفی ستاد برای تامین منابع و نیازهای ورزشکاران پاراآسیایی، از تجهیزات گرفته تا سایر نیازها تصمیماتی را اتخاذ کرده که در حال اجرا است.


سرمربی تیم ملی شنای نابینایان و کم بینایان نیز از شانس دو شناگر ایران برای کسب مدال طلای بازی های پاراآسیایی جاکارتا خبر داد.


حمید شریفیان افزود: دو نفر شانس کسب مدال طلا دارند و در حال رایزنی برای گرفتن دو سهمیه حضور در این بازی ها هستیم.


وی افزود: محمد دلیر از فارس و محمدحسین کریمی از استان خراسان رضوی شانس کسب مدال طلای بازی های پاراآسیایی جاکارتا را دارند. این درحالی است که سه شناگر دیگر تیم ملی هم شرایط بسیار ایده آلی دارند و با توجه به رکوردهایی که به ثبت رسانده اند می توانند در جایگاه دوم و سوم قرار گیرند.


سرمربی تیم ملی شنای نابینایان و کم بینایان اظهار کرد: با کمیته ملی پارالمپیک مذاکره می کنیم تا فرصتی برای همه شناگران ایجاد شود که اردیبهشت ماه سال آینده پیش از ثبت نام نهایی در رکوردگیری تیم ملی شرکت کنند.


رقابت انتخابی و مرحله سوم اردوی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان برای شرکت در بازی های پاراآسیایی جاکارتا از بیستم دی ماه در تهران برگزار می شود.


این اردو با حضور 15 نفر تحت نظر «محمدرضا حاج یوسف زاده» سرمربیگری تیم ملی، در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.


محمدرضا خیرالله زاده، احسان موسی نژاد، سیدمهدی رضوانی، سید امید نوری جعفری، مهدی برجلو، سجاد حاجبی، میثم بنی طبا، رضا غلامی، فرید و هانی عساکره، حسین دارابی، علی عباس نژاد، حامد علیزاده، محمد شنانی و سعید رحمتی دعوت شدگان به این اردو هستند.


حاج یوسف زاده سرمربیگری تیم ملی را برعهده دارد. فرهاد معابی به عنوان مربی و ایوب رستمی به عنوان مربی بدنساز در کنار تیم ملی حضور دارند. کاوه عزیزی نیز سرپرستی تیم ملی را برعهده دارد. این اردو از 20 تا 23 دی ماه در تهران برگزار می شود.


271 روز دیگر رقابت های پاراآسیایی 2018 در شهر جاکارتای اندونزی برگزار می شود.منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است