احتمال بازگشت به زندگی 16بیمار ضایعه نخاعی زلزله با اقدام های توانبخشی

احتمال بازگشت به زندگی 16بیمار ضایعه نخاعی زلزله با اقدام های توانبخشی

23 دی 1396

 امید قادریدر جمع خبرنگاران همچنین از اسکان معلولان ضایعه نخاعی زلزله اخیر توسط بهزیستی خبر داد و افزود: تاکنون پنج تن از این افراد با واگذاری منزل استیجاری و هزینه زندگی ساماندهی شده اند.


او گفت: هزینه حق پرستاری در منزل تمام افراد ضایعه نخاعی پرداخت می شود.


مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه از راه اندازی مجهزترین مرکز نگهداری بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور در شهرک بهداری کرمانشاه خبر داد و گفت: این مرکز ظرفیت نگهداری 30 تن از بیماران ضایعه نخاعی را دارد.


وی با اشاره به اینکه این مرکز در مساحتی به متراژ 700 متر مربع و یک هزار و 200 متر مربع فضای سبز آماده خدمات رسانی به جامعه هدف است، گفت: سالانه برای خدمات دهی این مرکز مبلغ سه میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.


این مرکز قرار است هفته آینده با حضور مسئولان به صورت رسمی افتتاح شود.


مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه این مرکز نخستین مرکز شبانه روزی- توانبخشی بیماران جسمی حرکتی به شمار می رود، گفت: در این مرکز خدمات درمانی، توانبخشی و توانپزشکی به جامعه هدف ارائه خواهد شد.


او با بیان اینکه اکنون هشت تن از افراد ضایعه نخاعی زلزله اخیر در این مرکز خدمات دریافت می کنند، افزود: هزینه تجهیز این مرکز بیش از 6 میلیارد ریال بوده است.


قادری همچنین ارائه آموزش های مهارت های شغلی و ورزش های متناسب با معلولیت را از دیگر خدمات در نظر گرفته شده در این مرکز برای مددجویان عنوان کرد.


در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه ۳۱ هزار و ۱۴۱ معلول وجود دارد.


زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.


این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است