تجهیز ۱۷ شعبه بانک تجارت به سامانه بانکی نابینایان

تجهیز ۱۷ شعبه بانک تجارت به سامانه بانکی نابینایان

30 بهمن 1396

بانک تجارت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و تسهیل دسترسی نابینایان به خدمات بانکی، تاکنون ۱۷ باجه ویژه ارائه خدمات به نابینایان و کم‌بینایان را در شعب خود راه‌اندازی کرده است.

 بنابر اعلام بانک تجارت، هم‌اکنون ۱۷ شعبه بانک در استان‌های یزد، بوشهر، لرستان، گیلان، مازندران، مرکزی ، کردستان، کهگیلویه‌وبویر احمد، خراسان‌رضوی، البرز، اصفهان، فارس، آذربایجان‌شرقی، قم، قزوین و تهران (دو شعبه) آماده ارائه خدمات به نابینایان عزیز می‌باشند. در این باجه‌ها امکان دسترسی آسان به همه خدمات شعبه‌ای برای شهروندان نابینا با استفاده از دستگاه‌های گویا، برجسته‌نگار و نمایشگرهای بریل فراهم شده است.
 
با راه‌اندازی این باجه‌ها، مشتریان نابینا و کم‌بینا می‌توانند بدون نیاز به حضور همراه از تمامی عملیات بانکی همچون افتتاح حساب، واریز وجه و انتقال وجه به صورت مستقل استفاده کنند. همچنین با توجه به موضوعاتی از قبیل کلاهبرداری و سواستفاده افراد سودجو، راه‌اندازی سامانه بانکی نابینایان درسطح شعب می‌تواند کمک شایانی به ارتقاء سطح امنیت در مبادلات بانکی این مشتریان داشته باشد.
 
هموطنان نابینا و کم بینا همچنین می‌توانند از طریق وب‌سایت این بانک به مهم‌ترین خدمات و اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. استفاده از خدمات اینترنت‌بانک، دریافت نرم‌افزارهای موبایل‌بانک تجارت، خدمات انتقال وجه، انواع خدمات کارت، فهرست شعب مجهز به خودپرداز گویا، دریافت شماره شبا، دریافت اطلاعات مربوط به خدمات و تسهیلات این بانک، ارتباط با مدیران و مرکز ارتباط مشتریان، از جمله مهمترین خدماتی است که در بخش نابینایان و کم‌بینایان پایگاه اینترنتی بانک تجارت قرار گرفته است.
 
همچنین در این صفحه امکان دریافت نرم‌افزار رایگان NVDA (مبدل شنیداری آیکون‌های صفحات وب برای نابینایان) فراهم آمده و کاربران می‌توانند از این نرم‌افزار یا نرم‌افزارهای مشابه برای تسهیل دسترسی به خدمات بانک تجارت و کسب اطلاعات لازم استفاده کنند.
 

در آئین بزرگداشت روز جهانی نابینایان (روز ایمنی عصای سفید) که روز ۲۶ مهرماه در محل مجتمع پردیس قلهک برگزار شد، از این بانک به سبب خدمت‌رسانی تخصصی به نابینایان و کم‌بینایان با اهدا لوح و تندیس یادبود از سوی انجمن نابینایان ایران تقدیر به عمل آمد

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است