جذب نیمی از مددجویان بهزیستی مازندران در دولت تدبیر و امید

جذب نیمی از مددجویان بهزیستی مازندران در دولت تدبیر و امید

2 اسفند 1396

سعید آرام : در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید حدود 240 هزار نفر در مازندران واجد شرایط لازم برای مددجوئی از بهزیستی بودند که تنها حدود نیمی از آنان زیر پوشش قرار داشتند ولی اکنون تمامی آنها از خدمات و مستمری این نهاد برخوردار هستند.


وی توضیح داد : تا پیش از آغاز به کار دولت یازدهم تنها کمتر از 40 درصد از معلولان و 60 درصد از زنان سرپرست خانوار استان زیر پوشش بهزیستی بودند ولی امروز تمامی این افراد به عنوان مددجو زیر پوشش قرار دارند.


وی آمار زنان سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی مازندران را بیش از 14 هزار نفر اعلام کرد.


بر اساس آمارهای رسمی ، در استان مازندران یکصد هزار و 343 نفر زن سرپرست خانوار وجود دارد که حدود 50 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و بقیه هم به خاطر تمکن مالی تحت حمایت نهادهای حامی قرار ندارند.


مازندران از نظر تعداد زنان سرپرست خانوار رتبه هشتم کشور را دارد.


آرام آمار معلولان تحت پوشش بهزیستی مازندران را هم 50 هزار نفر اعلام کرد و گفت که مشخصات این تعداد در سامانه اطلاعاتی بهزیستی کشور ثبت شده و از خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی بهره می برند.


مدیرکل بهزیستی مازندران با تاکید بر این که هیچ فرد واجد شرایطی در استان خارج از چتر حمایتی بهزیستی قرار ندارد ، افزود : اگر افرادی معلول یا زن سرپرست خانوار هستند و از بهزیستی مستمری و خدمات دریافت نمی کنند ، به این دلیل است که یا تاکنون به بهزیستی مراجعه نکرده اند و یا از توانایی مالی مناسب برخوردار هستند.

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است