حضور ایران با ۵سهمیه در بازی‌های پارالمپبیک زمستانی کره جنوبی

حضور ایران با ۵سهمیه در بازی‌های پارالمپبیک زمستانی کره جنوبی

1 اسفند 1396

رییس انجمن اسکی معلولان از حضور ۵ورزشکار در رشته‌های صحرانوردی و اسنوبرد در پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی خبر داد.

 

عیسی ساوه شمشکیافزود: پیش از این تنها چهار سهمیه برای حضور اسکی‌بازان ایران در بازی‌های پارالمپیک زمستانی قطعی شده بود که امروز این سهمیه‌ها از سوی IPC به ۵ سهمیه توسط ابوالفضل خطیبی و الهه قلی فلاح (نابینا) در رشته صحرانوردی، حسین سولقانی، پوریا خلیل تاش و صدیقه روزبه در رشته اسنوبرد افزایش پیدا کرد.

 

وی گفت: در طی ۳۷ سال گذشته تنها با یک سهمیه صادق کلهر در بازی‌های  پارالمپیک زمستانی حضور داشتیم اما  در این دوره از بازی‌های زمستانی تعداد سهمیه‌های ایران از یک سهمیه به ۵ سهمیه افزایش پیدا کرد که نشان از رشد و پیشرفت اسکی در بین ورزشکاران معلول است.

 

ساوه شمشکی اضافه کرد: سرمربیگری این تیم بر عهده صادق کلهر خواهد بود، رحمت ا... مقدید، مهدی سولقانی و فرزانه رضا سلطانی مربیگری تیم اعزامی را به این مسابقات را بر عهده دارند و عیسی ساوه شمشکی به عنوان سرپرست کاروان، نفرات اعزامی را همراهی خواهد کرد.

 

رییس انجمن اسکی معلولان در پایان پیرامون این پرسش که آیا امید به کسب مدال در این دوره از بازی‌ها  دارید یا خیر؟ اظهار کرد:  چون نزدیک به یک سال و اندی است که اسکی معلولان را فعال کردیم، در این دوره از بازی‌ها  هدف‌گذاری تنها افزایش سهمیه‌ها بود تا با ورزشکاران بیشتری در بازی‌های  پارالمپیک زمستانی شرکت کنیم. اما در رقابت‌های آینده پارالمپیک زمستانی قطعا برای کسب مدال در این بازی‌ها  حضور پیدا خواهیم کرد.

 

بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ از ۱۷ تا ۲۷ اسفند در پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار می‌شود و حدود ۵۵۰ ورزشکار از ۴۲ کشور جهان در پنج رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است