ژن درمانی به کمک نابینایی آمد/ هزینه ۸۰۰ هزار دلاری

ژن درمانی به کمک نابینایی آمد/ هزینه ۸۰۰ هزار دلاری

14 اسفند 1396

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از درمان یکی از انواع بیماری های ارثی شبکیه به کمک ژن درمانی خبر داد.

 

 دکتر فرزاد پاکدل در نشست خبری هشتمین همایش تحقیقات چشم پزشکی و بینایی گفت: این همایش بر روی یافته های جدید علمی در حوزه بینایی و چشم پزشکی تمرکز دارد.

 

وی با بیان اینکه در این همایش همکاران دانشمند در حوزه بالین و غیربالین در زمینه دستاوردهای چشم پزشکی و علوم بینایی صحبت می کنند، افزود: هدف ما از برگزاری این همایش کنار هم قرار دادن همکاران فعال در حوزه علوم بینایی و چشم پزشکی است.

 

دبیر علمی هشتمین همایش تحقیقات چشم پزشکی و بینایی گفت: ارائه تازه ترین دستاوردهای حوزه علوم بینایی و چشم پزشکی از دیگر اهداف این همایش است.

 

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای جدید علوم بینایی و چشم پزشکی در دنیا به موفقیت یکی از این دستاوردها در زمینه درمان یکی از انواع بیماری های ارثی شبکیه اشاره کرد و گفت: در چند ماه گذشته یکی از انواع بیماری های ارثی شبکیه با کمک ژن درمانی اصلاح شده است.

 

پاکدل در توضیح این خبر افزود: اصلاح دید این دسته از بیماری های مادرزادی شبکیه که تا قبل از این اتفاق به عنوان یک بیماری لاعلاج شناخته می شد با استفاده از ژن سالم منجر به اصلاح دید فرد کم بینا شده است.

 

وی با اشاره به هزینه سنگین این روش درمانی که در حال حاضر در آمریکا انجام می شود، افزود: هزینه درمان این بیماری ژنتیکی شبکیه ۸۰۰ هزار دلار برآورد می شود که قطعا پرداخت چنین هزینه ای برای مردم قابل تامین نیست.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر استفاده از تحقیقات و پژوهش های دنیا در کشورمان اظهار داشت: قطعا برای پیشرفت در علم چشم پزشکی نیاز به زیرساخت هایی داریم که بسیار هزینه بر است اما برای اینکه بخواهیم تولیدکننده بوده و تنها یک مصرف کننده نباشیم این هزینه ها را تامین کنیم.


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است