کمیته پارالمپیک همچنان دربحران بی پولی/ازدست وزیر هم کاری برنیامد

کمیته پارالمپیک همچنان دربحران بی پولی/ازدست وزیر هم کاری برنیامد

16 اسفند 1396

مشکلات مالی که از آبان ماه و به خاطر توقف در تخصیص بودجه گریبانگیر کمیته ملی پارالمپیک شد، همچنان به قوت خود باقی است چراکه در فاصله ۹ روز کاری مانده به پایان سال، هنوز بیش از نیمی از بودجه پارالمپیک پرداخت نشده است.

 

در واقع آبان آخرین ماهی بود که کمیته ملی پارالمپیک بودجه خود را دریافت کرد. بعد از آن به دلیل آنچه از سوی دیوان محاسبات، عدم تصویب اساسنامه اعلام شد، تخصیص بودجه این کمیته قطع شد و تا به امروز هم انجام دوباره آن هنوز در دستور کار قرار نگرفته است. این در حالی است که طی این مدت پیگیری های زیادی در این زمینه انجام شده وحتی شخصِ وزیر ورزش و عضو ناظر کمیته ملی پارالمپیک هم به موضوع ورود کردند اما هیچ یک نتیجه ای نداشته است. 

 

دیوان محاسبات به خاطر عدم تصویب اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک اقدام به قطع یکباره روند تخصیص بودجه کمیته ملی پارالمپیک کرد در حالیکه این اساسنامه سال گذشته به منظور تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد اما با وجود گذشت بیش از یک سال، هنوز اساسنامه ارسالی، توسط دولت ابلاغ نشده است. 

 

در هر صورت و برای پیگیری مشکلات مالی ایجاد شده برای کمیته ملی پارالمپیک که به خاطر توقف در تخصیص بودجه ایجاد شده، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش نامه ای خطاب به عادل آذر رئیس دیوان محاسبات ارسال کرده است. مشابه این نامه از طرف طیبه سیاوشی نماینده مجلس و عضو ناظر کمیته ملی پارالمپیک هم برای وی ارسال شده است. حتی قرار بود هفته گذشته نشستی مشترک میان وزیر ورزش و رئیس دیوان محاسبات برگزار شود اما این نشست لغو شد. 

 

در هر صورت و با وجود پیگیری های انجام شده و مکاتبات صورت گرفته هنوز بودجه باقی مانده کمیته ملی پارالمپیک پرداخت نشده و همین مسئله مشکلات مالی زیادی را برای این کمیته ایجاد کرده است. 

 

۲۳ میلیارد تومان بودجه‌ای بود که در قانون و برای سال جاری کمیته ملی پارالمپیک در نظرگرفته شده بود اگرچه در ابلاغ صورت گرفته این رقم به ۲۱ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد. این کمیته تا آبان ماه ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از بودجه ابلاغی خود (۲۱ میلیارد تومان) را دریافت کرد اما بخش باقی مانده بودجه که بیش از نیمی از آن می شود، هنوز تخصیص داده نشده است. همین موضوع  مشکلات مالی این کمیته را موجب شده در حالیکه ورزشکاران جانباز و معلول دوران آماده سازی برای حضور در بازی های پاراآسیایی را پشت سر می گذارند.


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است