راه‌اندازی 17 مرکز پشتیبان شغلی برای معلولان

راه‌اندازی 17 مرکز پشتیبان شغلی برای معلولان

15 اسفند 1396

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی از راه‌اندازی مراکز پشتیبان شغلی در سال جاری خبر داد و گفت: 17 مرکز در سطح کشور راه‌اندازی شده و امید است در سال آتی تعداد این مراکز افزایش یابد تا از طریق مربیان شغلی بتوان برای معلولان شغل پایدار ایجاد کرد.

 

 افروز صفاری‌فرد 15 اسفندماه در اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان آفتاب در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: بهزیستی کشور علاوه بر تئاتر به هنرهای دیگر نیز اهمیت می‌دهد.

 

وی افزود: بهزیستی تلاش می‌کند تا استعدادها را شناسایی و بیشتر از این گونه جشنواره‌ها برگزار کند.

 

صفاری‌فرد با بیان اینکه انسان‌ها مهم‌ترین سرمایه‌های جامعه هستند، تصریح کرد: معلولان نیز مهم‌ترین سرمایه بهزیستی کشور هستند و دفتر توانبخشی نیز با درک این مهم، تمام توان خویش را برای گسترش فعالیت در این حوزه به کار می‌بندد.

 

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی بیان کرد: در دفتر توانبخشی و توان پزشکی سازمان بهزیستی کشور در زمینه آموزشی، حرفه‌آموزی، کودکان دچار بینایی و کم بینایی، کودکان ناشنوا و کم شنوا، بیماری‌های روانی و... فعالیت‌ می‌شود.

 

صفاری‌فرد از راه‌اندازی مراکز پشتیبان شغلی در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: 17 مرکز در سطح کشور راه‌اندازی شده است و امید است که در سال آتی تعداد این مراکز افزایش یابد تا از طریق مربیان شغلی بتوان برای معلولان شغل پایدار ایجاد کرد.

 

وی با بیان اینکه بسته‌های آموزشی برای مراکز ذهنی در تعدادی از مراکز استان‌ها وجود دارد، گفت: در سال آتی این بسته‌های آموزشی را کشوری خواهیم کرد.

 

صفاری‌فرد تاکید کرد: با این بسته‌ها از طریق بازی درمانی و با کمک خانواده، آموزش‌هایی همانند مفاهیم پایه مهارت‌های زندگی را به کودکان زیر 14 سال داده می‌شود.

 

وی تامین تجهیزات کمک توتنبخشی و وسایل بهداشتی را از دیگر فعالیت‌های حوزه کاری خویش عنوان کرد و گفت: امید است در سال آینده با توسعه اعتباری، پوشش بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است