برگزاری مسابقات قرآنی ویژه بانوان نابینا

برگزاری مسابقات قرآنی ویژه بانوان نابینا

9 اردیبهشت 1397

 انوشیروان محسنی بندپی در آیین تجلیل از برگزیدگان روشندل سومین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نابینایان جهان اسلام که پیش از ظهر امروز در سالن همایش سازمان بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بهزیستی اهداف مهمی را در برگزاری مسابقات قرآن کریم دنبال می‌کند.

 

وی تصریح کرد: ایجاد ارتباط در سطح بین‌المللی در حوزه قرآنی در نابینایان در بخش‌های مختلف قرآنی و آشنایی جامعه با توانمندی‌های نابینایان در عرصه‌های قرآنی از جمله اهداف سازمان بهزیستی در این حوزه محسوب می‌شود.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان در بخش توسعه فعالیت‌های قرآنی در رابطه با جامعه هدف از جمله معلولان نابینایان ناشنوایان زنان سرپرست خانوار فرهیختگان سالمند و مراکز شبه خانواده اقدامات موثری را انجام داده است.

 

محسنی بندپی بیان کرد: ما اعتقاد داریم قرآن مجید به عنوان یک اثر ماندگار و کتابی که کامل‌ترین و جامع‌ترین کتاب است نقش موثری را در تکامل زندگی انسان دارد و با پیاده کردن آن می‌توانیم به اهداف عالیه دست پیدا کنیم و جامعه‌ای که در آن قرآن پیاده شود جامعه‌ای است که با عوامل خطری کمتری روبرو می‌شود. 

 

وی ادامه داد: راه‌اندازی شوراهای قرآنی دانشجویان در استان‌ها با همکاری سازمان دارالقرآن کشور، برگزاری محافل انس با قرآن در ایام ماه مبارک رمضان ازجمله اقدامات سازمان بهزیستی محسوب می‌شود.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سازمان بهزیستی در دو سه سال گذشته اقدامات وسیعی را در بخش‌های قرآنی انجام داده است و بنا داریم فعالیت‌ها را در سال‌های آینده ادامه دهیم.

 

محسنی بندپی با اشاره به برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه بانوان نابینا، بیان کرد: بنا داریم در سال آینده این مسابقات را برگزار کنیم.

 

منبع : تسنیم

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است