مجتمع رعد به دنبال جلوگیری از تولد نوزادان توان یاب است

مجتمع رعد به دنبال جلوگیری از تولد نوزادان توان یاب است

19 اردیبهشت 1397

پروفسور محمدحسن کریمی نژاد  در آیین افتتاح بنای 48 ستون ماندگار، مرکز تخصصی ژنتیک رعد برای معلولان جسمی حرکتی در کرمان افزود: هدف اصلی رعد کمک به افرادی است که در اجتماع شناخته نشده اند و از استعداهای آنها استفاده نمی شود.


وی ادامه داد: این مجتمع به دنبال آن است که افراد توان یاب را از کنج اتاق ها بیرون آورده و پس از آموزش ، موجب شادمانی آنها و خانواده هایشان شود.


وی هزینه انجام شده برای ساخت مجتمع 48 ستون ماندگار را 60 میلیارد ریال ذکر کرد و ادامه داد: این مجتمع در زمینی به مساحت سه هزار و 189 مترمربع و با زیربنای پنجهزار و 87 مترمربع ساخته شده است.


معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم گفت: مجتمع رعد حاصل یک نگاه خیر و اندیشه ارزشمند است وامیدواریم هر روز شاهد تعالی، رشد و بزرگی این مجموعه باشیم.


علی اکبر حقدوست افزود: پروفسور کریمی نژاد پدر ژنتیک ایران دارای روح بزرگی است و نقش بسزایی در زندگی افراد دارد و افرادی که برای راه اندازی مجتمع رعد به ایشان کمک کرده اند نیز روح نوعدوستی را در جامعه متبلور می کنند.


وی تصریح کرد: کمک به افراد توان یاب در قالب مجتمع رعد موجب افزایش عشق، دوستی و محبت در دل آدم ها می شود.


یکی از خیران مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان هم در این مراسم گفت: تاکنون 592 نفر در مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان پذیرش شده اند که از این تعداد 428 نفر پس از فراگیری آموزش های لازم مرخص شده اند و 325 فقره گواهینامه های فنی و حرفه ای یا صنایع دستی نیز برای این افراد صادر شده است.


سید عبدالحسین محمدی با بیان اینکه خدمات مجتمع رعد به توان یابان وخانواده آنها رایگان است، عنوان کرد: یکی از اهداف این مجتمع پیشگیری از معلولیت ها است.


محمدی بیان کرد: مجتمع آموزشی رعد کرمان دارای پنجهزار و 87 مترمربع مساحت و سه هزار و 189 مترمربع زیربنا است که در دو طبقه ساخته شده است.


وی اظهار داشت: طبقه زیرزمین مجتمع آموزشی رعد کرمان شامل توانبخشی کودکان توان یاب، واحد آموزش موسیقی، فروشگاه و نمایشگاه تولیدات توان یابان و بخش های خدماتی و فنی است و در طبقه همکف این مجتمع نیز مرکز مشاوره ژنتیک و بخش اداری شامل مدیریت، سالن جلسات، روابط عمومی، دبیرخانه، بایگانی، مانیتورینگ، سالن انتظار، کتابخانه و .... دایر است.


محمدی افزود: طبقه دوم مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان نیز شامل سالن های چندمنظوره، آشپزخانه، نمازخانه، انبار، رختکن و سرویس های بهداشتی است.


معاون اداره کل بهزیستی استان کرمان هم گفت: کارکرد اصلی مجموعه رعد ایجاد باور توانستن است.


علیرضا اسدی افزود: مجموعه رعد شریک اجتماعی در توانمندسازی معلولان است و در حوزه های پیشگیری های اولیه و ثانویه اقدامات بسیار خوبی داشته است.


مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان ارائه دهنده خدمات کاملا رایگان است و در حوزه های ژنتیک، آموزش توان یابان، توانبخشی توان یابان،اشتغال توان یابان و خدمات فرهنگی رفاهی توان یابان فعالیت می کند.منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است