قانون حمایت از معلولان به واسطه نبود بودجه مغفول مانده است

قانون حمایت از معلولان به واسطه نبود بودجه مغفول مانده است

6 بهمن 1397

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده‌ای از قانون حمایت از معلولان به واسطه نبود بودجه در سال جاری مغفول مانده است.

 

ناهید تاج الدین : متأسفانه سرنوشت اجرای لایحه حمایت از حقوق معلولان که از سال ۸۳ تا به امروز مغفول بود و پس از اصلاحات فراوان و پس از طی یک دوره انتظار دو و نیم ساله، اسفند ماه سال گذشته در مجلس به تصویب رسید و تبدیل به قانون شد و در اردیبهشت سال جاری توسط ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شد هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

وی افزود: با توجه به آنکه همه مراحل تصویب این قانون بعد از بودجه ۹۷ اتفاق افتاده بود به قرار قاعده اجرای بخش عمده‌ای از آن که نیازمند بودجه بود در سال جاری مغفول ماند.

 

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار حقیقی آن بود که سازمان برنامه و بودجه در تدوین بودجه ۹۸ اعتبارات لازم را برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان پیش بینی کند، اما متأسفانه بودجه‌ای که بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین برآورد کرده، ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود این در حالی است که کل بودجه‌ای که سازمان برنامه و بودجه کشور به سازمان بهزیستی اختصاص داده، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است.

 

تاج الدین خاطرنشان کرد: افزایش هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی این بودجه نیز عملاً نخواهد توانست به اجرای درست قانون حمایت از حقوق معلولان کمک کند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
ankara escort
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است