مناسب سازی اتوبوس‌های بی آرتی برای معلولان تا پایان اردیبهشت ماه

مناسب سازی اتوبوس‌های بی آرتی برای معلولان تا پایان اردیبهشت ماه

17 فروردین 1398

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از مناسب‌سازی ایستگاه و اتوبوس‌های بی آر تی برای کم توانان و نابینایان خبر داد.

 

پیمان سنندجی ، درباره آخرین وضعیت مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس و اتوبوس‌ها برای معلولین و نابینایان، گفت: اقدامات زیادی برای مناسب سازی و اتوبوس‌ها بخصوص ناوگان بی آرتی دوکابین انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه در ایستگاه‌های اتوبوس بی آر تی تابلوهایی با خط بریل  نصب شده است، گفت: همچنین مقرر شده در کنار دستگاه‌های کارت خوان که در ورودی ایستگاه نصب شوند که اسم ایستگاه و مقصد را قرائت کند.

 

سنندجی با بیان اینکه باید مناسب‌سازی داخلی ایستگاه‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد، گفت: به شهرداری‌های مناطق اعلام کرده که می‌بایست از قسمت بیرونی ایستگاه به داخل نیز مناسب سازی صورت گیرد.

 

وی گفت: در صدد آن هستیم که سیستم اعلام گویای نام ایستگاه‌ها را در داخل اتوبوس‌ها راه‌اندازی کنید، اما به دلیل اینکه اتوبوس‌ها متحرک هستند، نیازمند زیرساخت قوی در این حوزه هستیم تا اتوبوس بتواند نام ایستگاه و مسیر طی شده  را تشخیص داده و بعد،  آن را اعلام کند.

 

سنندجی با بیان اینکه در خط ۵ از سامانه علم و صنعت تا بیهقی و خط ۷ از راه آهن تا تجریش این مهم انجام شده است، گفت: به نظر می‌رسد تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری همه خطوط بی آرتی به این سیستم مجهز شوند و مابقی خطوط نیز بر اساس اولویت بندی در زمان‌های مشخص مناسب‌سازی خواهند شد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است