محمدی: هدف کسب ۴ مدال طلا وزنه‌برداری معلولان در جهانی قزاقستان است

محمدی: هدف کسب ۴ مدال طلا وزنه‌برداری معلولان در جهانی قزاقستان است

20 فروردین 1398

رییس انجمن وزنه برداری معلولان گفت: سعی داریم در مسابقات جهانی قزاقستان با کسب ۴ مدال طلا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنیم.

 

بابک محمدی، پس از دعوت از ۱۰ وزنه بردار معلول به اردوی آمادگی برای شرکت در مسابقات جهانی قزاقستان اظهار کرد: بعد از بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا سعی داشتیم اردوی آمادگی تیم ملی وزنه‌برداری را برگزار کنیم که بنا به دلایلی برگزار نشد. بنابراین نخستین اردوی آمادگی تیم وزنه‌برداری برای شرکت در مسابقات جهانی قزاقستان که سهمیه ورودی برای بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است از فردا با حضور ۱۰ وزنه‌بردار که جز بهترین وزنه‌برداران معلول هستند در محل فدراسیون برگزار و تا شش اردیبهشت ادامه خواهد داشت. البته در این اردو وضعیت وزنه‌برداران از نظر رکوردی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا شرایط تیم را برای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان ارزیابی کنیم.

 

وی همچنین درباره حضور دوباره مجید فرزین در تیم ملی وزنه‌برداری افزود: فرزین هر چند سال گذشته در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا و مسابقات آسیایی ژاپن نتوانست حضور پیدا کند، اما وی یکی از سرمایه‌های وزنه‌برداری معلولان است و با دعوت از او در این اردو سعی کردیم شانس دوباره‌ای به فرزین بدهیم تا خود را در وزن ۸۰ یا ۸۸ کیلوگرم نشان دهد و یکی از وزن‌ها را برحسب رکوردش انتخاب کند. به هر صورت وی یکی از امیدهای ما برای کسب مدال است.

 

رئیس انجمن وزنه‌برداری معلولان پیرامون این پرسش که آیا نفرات دعوت شده به اردو، نفرات اعزامی به جهانی قزاقستان هستند، تصریح کرد: بعد از پایان نخستین اردو وضعیت وزنه‌برداران برای شرکت در مسابقات جهانی قزاقستان با هماهنگی کادر فنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. البته وزنه‌برداران دعوت شده جز بهترین وزنه‌برداران کشور هستند و ما سعی می‌کنیم روی همین نفرات تمرکز کنیم.

 

محمدی با اشاره به نبود وزنه‌بردار در دسته ۴۹ و ۵۴ کیلوگرم در تیم ملی وزنه‌برداری معلولان، گفت: در این دو دسته چون وزنه‌بردار مطرح و خوبی نداریم در سبک وزن وزنه‌بردار به تیم ملی دعوت نکردیم و سعی کردیم برای ارتقای رنکینگ جهانی خود بیشتر روی وزن‌هایی سرمایه‌گذاری کنیم که شانس کسب مدال در مسابقات جهانی داشته باشند. البته در این دو وزن وزنه‌برداران جوانی داریم که در حال سرمایه‌گذاری روی آنها هستیم. قطعاً بعد از مسابقات جهانی قزاقستان به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

 

وی در پایان در خصوص وضعیت تیم در مسابقات جهانی قزاقستان اظهار کرد: پیش‌بینی ما کسب ۳ تا ۴ مدال طلا بویژه در سنگین وزنهاست. اینکه در مسابقات جهانی قزاقستان به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم یا خبر؟ بستگی به شرایط وزنه‌برداران دارد. تلاش ما بر این است که بهترین نتیجه را در قزاقستان کسب کنیم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است