برخی از خانواده دارای ۴ معلول استان تهران خانه ندارند

برخی از خانواده دارای ۴ معلول استان تهران خانه ندارند

4 خرداد 1398

 ثریا شارقی  در جلسه شورای اداری پیشوا که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: امروز به لحاظ کم کاری برخی از مسئولان، حقوق قانونی برخی از افراد نظیر خانواده دارای معلول و یا زنان سرپرست خانوار محقق نمی‌شود.

 

وی افزود: امروز برخی از خانواده‌هایی که از ۴ یا ۵ فرزند معلول نیز برخوردارند، نتوانسته اند از قانون برخورداری از منزل استفاده کنند و فاقد منزل و سرپناه هستند.

 

وی تأکید کرد: مدیران نهادهای حمایتی موظفند که حقوق افرادی که تریبونی برای پیگیری حق خود ندارند را پیگیری کنند و آنها را به آنچه استحقاق آن را دارند برسانند.

 

شارقی گفت: در موضوع تسهیلات مختص مددجویان، ۳۳ میلیارد تومان به استان تهران اختصاص پیدا کرده که تا کنون فقط ۴ میلیارد تومان آن جذب شده است که این امر نشان از کم کاری مدیر در استفاده از این تسهیلات دارد.

 

وی اظهار داشت: یک زمانی می گوئیم دولت اعتبار ندارد و نمی‌توان کاری انجام داد ولی حال که این پول هست و دولت نیز آن را در اختیار استان قرارداده چرا مسئول کاری انجام نمی‌دهد.

 

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران تأکید کرد: کسی که برای احقاق حق مردم کاری انجام نمی‌دهد، در اصل در حق مردم ظلم کرده است، چرا که این امر موجب نارضایتی مردم شده و تصور می‌کنند که مشکل از دولت است که کاری انجام نمی‌دهد.

 

شارقی گفت: یک مددجو درخواست ۳ میلیون تومان وام برای خرید چرخ خیاطی کرده ولی رئیس بهزیستی به دلیل آنکه از مدرک فنی و حرفه‌ای برخوردار نیست، وی را برای دریافت تسهیلات معرفی نمی‌کند، هیچکس شما را به خاطر دادن وام به یک مددجو بازخوناست نمی‌کند.

 

وی تصریح کرد: امروز مددجویانی که از سایر استان‌ها به تهران مهاجرت می‌کنند با مشکل تحت پوشش قرار گرفتن مواجهند چرا که کمیته امداد اعلام می‌کند باید ۵ سال از حضور آنها در استان بگذرد تا بتوان آنها را حمایت کرد ولی باید دید که پس از ۵ سال می‌توان آن فرد را بار دیگر به شرایط قبل بازگرداند.

 

وی افزود: سخت گیری های بیهوده، مشکلات را افرایش می‌دهد، مسئول باید قانون را به نفع مردم خم کند تا از میزان آسیب‌ها بکاهد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است