آمار ام اس رو به افزایش است/۷۰ هزار مبتلا در کشور

آمار ام اس رو به افزایش است/۷۰ هزار مبتلا در کشور

25 خرداد 1398

 مژگان قهاری، در همایش روز جهانی ام اس در هتل المپیک تهران، گفت: شمار ثبت شده افراد مبتلا به ام اس ۷۰ هزار نفر است و روزانه تعداد ۸ نفر با حضور در انجمن ام اس به عنوان بیمار جدید ثبت نام می کنند.

 

وی افزود: بررسی و شواهد نشان می دهد که روز به روز آمار افراد مبتلا به ام اس در کشور در حال افزایش است.

 

قهاری گفت: اینکه بیماری ام اس به عنوان بیماری خاص تبدیل شود دیگر مطالبه این افراد بوده با این تفاسیر سوال این است که بنیاد بیماری های خاص به صورت شفاف چه جایگاهی برای درمان و حمایت از بیماری ام اس دارد.

 

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: ۱۰ درصد جامعه را افراد کم توان تشکیل می دهد، این آمار فقط ام اس را شامل نمی شود باید توجه داشت این دسته از بیماران نیاز به زندگی و رفت و آمد در سطح شهر دارند، بنابراین لازم است فرهنگ سازی صورت گیرد.

 

قهاری گفت: متاسفانه تقریباً امکانات برای فردی که ناتوان است، در سطح شهر صفر است.

 

در ادامه این همایش، رحمت اله حافظی عضو هیئت مدیره انجمن ام اس، اظهار داشت: شهر ما معلول است چرا که نمی تواند پذیرای افراد کم توان باشد.

 

وی گفت: هم اکنون میانگین سنی ۹ و ۳ دهم درصد جمعیت کشور بالای ۶۰ سال است و پیش بینی می شود طی ۳۰ سال آینده ۳۰ درصد از جمعیت کشور را افراد مسن تشکیل دهد. از شهرداری تقاضا داریم مبلمان شهری را اصلاح کند. به طوری که در هر ۱۰۰ متر یک کنده درخت قرار دهد تا افراد مسن و کم توان خانه نشین نشوند. این مهم یک نگرش زیبا می خواهد و هزینه زیادی نمی خواهد.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است