ساخت ۹۰ واحدمسکن شهری ویژه خانواده‌های دارای ۲ معلول گلستانی

ساخت ۹۰ واحدمسکن شهری ویژه خانواده‌های دارای ۲ معلول گلستانی

23 خرداد 1398

محمدباقر عسگری با اشاره به بیش از یک دهه فعالیت انجمن خیرین مسکن‌ساز در استان اظهارداشت: در این سال‌ها سه پروژه بزرگ شامل پروژه 87 واحدی سرخنکلاته، پروژه 36 واحدی ویلاشهر گرگان و پروژه 72 واحدی شهرستان مینودشت از سوی این انجمن احداث و تحویل متقاضیان شده است.

 

وی گفت: مددجویان نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و بخشی از افراد نیازمندی که تحت پوشش این نهادها نیستند هم می‌توانند از خدمات انجمن خیرین مسکن‌ساز برخوردار شوند.

 

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان با اشاره به روش‌های تأمین مسکن برای جامعه هدف بیان داشت: انجمن خیرین مسکن‌ساز برای خانه‌دار شدن افراد محروم و نیازمند به سه شیوه خرید، ساخت مسکن با در اختیار گذاشتن زمین رایگان و خودمالکی اقدام می‌کند.

 

وی درباره ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول استان گلستان گفت: در فاز نخست ساخت 14 هزار واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در دستور کار قرار گرفت که سهم استان گلستان 250 واحد است. بخشی از این خانواده‌ها در روستاها سکونت دارند که متولی تأمین منزل مسکونی برای آنها بنیادمسکن است و در شهرها نیز این وظیفه برعهده انجمن خیرین مسکن‌ساز قرار دارد.

 

عسگری اظهارداشت: 95 واحدمسکونی در شهرهای استان در مرحله نخست برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر ساخته می‌شود که تاکنون حدود 90 واحدمسکونی تحویل داده شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: شاید بیش از 600 خانواده دارای دو معلول در استان گلستان برای تأمین مسکن پشت نوبت هستند که باید شرایط را برای خانه‌دار شدن آنان فراهم کرد. براساس تفاهم‌نامه‌ای که برای تأمین مسکن این خانواده‌ها به امضا رسیده، مبلغ 15 میلیون تومان از سوی بنیادمستضعفان، 10 میلیون تومان از سوی بهزیستی، پنج میلیون تومان از سوی خیرین مسکن‌ساز به صورت کمک بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

 

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‎ساز استان در ادامه با اشاره به برگزاری همایش گلستانی‌های مقیم تهران برای کمک به تأمین مسکن خانواده‌های سیل‌زده اظهارداشت: این همایش با دو استان خوزستان و لرستان به صورت مشترک برگزار می‌شود تا کمک‌هایی برای تعمیر و ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان با اولویت زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و همچنین خانواده‌های دو معلول جمع‌آوری شود.

 

منبع : تسنیم

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است