اشتغال معلولان و نابینایان زنجانی جدی گرفته شود

اشتغال معلولان و نابینایان زنجانی جدی گرفته شود

12 تیر 1398

محمد محمدی قیداری  با اشاره به استعدادها و توانمندی های نابینایان افزود: علاقه به تحصیلات عالیه و استعداد در این افراد بسیار بالاست به طوری که در زمان حاضر ۴۴ دانشجو و ۲۲۰ دانش آموز نابینا و کم بینا از خدمات تحصیل رایگان در دانشگاه آزاد و کمک هزینه تحصیلی در مدارس و سایر موسسات آموزشی استفاده می کنند.

 

وی یاداوری کرد: این قشر همانند گروههای دیگر جامعه و سایر مردم مشکلاتی در زمینه مسکن، اشتغال و ازدواج مواجه هستند و به آن باید توجه کرد.


این مسئول به نقش برجسته ورزش روشندلان در توانمندسازی آنان اشاره کرد و گفت که ایجاد شرایط لازم و گسترش ورزش نابینان دررشته های گلبال، شنا، شطرنج، جودو، دو میدانی می تواند درارتقای سطح زندگی نابینایان موثرباشد.

 

وی اضافه کرد: هم اکنون بهزیستی زنجان به ۲ هزار و ۵۰۸ نابینا خدمات ارائه می کند.

 

به گفته محمدی، در زمان حاضر ۳۷۷ نابینای شدید، ۶۹۵ نفر متوسط و ۵۶۰ نفر نیز با مشکل بینایی خفیف در استان زنجان تحت پوشش بهزیستی هستند.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از اهداف بهزیستی بحث توانمندسازی گروههای هدف به ویژه معلولان است که از ابتدای ورود یک معلول یک برنامه درمانی نوشته می شود و در این میان مشارکت خیرین در پیشبرد برنامه ها وفعالیت ها بسیار اثر گذار است.

 

 هم اکنون ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.
 
 
منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است