توکلی: وزنه‌برداران تنها برای قهرمانی به قزاقستان می‌روند

توکلی: وزنه‌برداران تنها برای قهرمانی به قزاقستان می‌روند

18 تیر 1398

سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولان از اعزام ۹ وزنه بردار به مسابقات جهانی قزاقستان برای کسب سهمیه بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو امروز (سه‌شنبه) ۱۸ تیر خبر داد و گفت: تنها برای قهرمانی به قزاقستان می‌رویم.

 

حسین توکلی در ارزیابی از آخرین وضعیت وزنه‌برداران اعزامی به مسابقات جهانی قزاقستان اظهار کرد: آخرین اردوی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان برای شرکت در مسابقات جهانی قزاقستان در محل فدراسیون جانبازان و معلولان در حال برگزاری است و روز سه‌شنبه ۱۸ تیر تیم برای شرکت در مسابقات جهانی عازم قزاقستان می‌شود و مسابقات از ۲۲ تیر آغاز و تا ۲۸ تیر ادامه خواهد داشت.

 

وی گفت: دومین اردوی تیم وزنه برداری معلولان که به مدت ۳ هفته در بابلسر برگزار شد، عملکرد وزنه‌برداران از نظر رکوردی راضی‌کننده و اکثر رکوردهای جابجا شده در این اردو از رکوردهای جهانی بالاتر بود.

 

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان در خصوص وضعیت سیامند رحمان افزود: رحمان در آخرین اردو به اردوی تیم ملی اضافه شد و الان شرایط بسیار خوبی دارد. هرچند هنوز در ناحیه لوزه احساس درد جزئی دارد اما عملکردش در اردوی آخر راضی کننده است و امیدوار به کسب مدال هستیم.

 

توکلی یکی از مشکلات وزنه‌برداران در دو اردوی قبلی را نداشتن تغذیه مناسب عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تغذیه یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که در وزنه‌برداری اهمیت زیادی دارد و باید در کنار تقویت بعد تکنیکی و تاکتیکی به تغذیه وزنه برداران نیز توجه ویژه‌ای شود تا مشکلی برای ارتقای عملکرد خود نداشته باشند. هر چند الان شرایط خوب است اما برای تکرار قهرمانی در قزاقستان باید به این مساله نیز توجه جدی شود.

 

وی ادامه داد: مسابقات جهانی قزاقستان بعد از مکزیک و ژاپن آخرین فرصت برای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیوست و ما امیدواریم در این تورنمنت ۸ سهمیه خود را تثبیت کنیم. هرچند به این مسابقات ۹ وزنه بردار اعزام می‌کنیم اما در بازی‌های پارالمپیک تنها ۸ وزنه بردار امکان شرکت در مسابقات را دارند و ما در ۱۰۷+ کیلوگرم از بین سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی تنها می‌توانیم یک وزنه بردار را به توکیو اعزام کنیم. البته این مساله هنوز به تأیید نهایی نرسیده و منتظر نظر نهایی رئیس انجمن وزنه‌برداری هستیم.

 

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان از یوسف یوسفی در ۵۹ کیلوگرم، امیر جعفری در ۶۵ کیلوگرم، نادر مرادی در ۷۲ کیلوگرم، روح الله رستمی در ۸۰ کیلوگرم، حامد صلحی پور در ۹۷ کیلوگرم، علی اکبر قریب شیء و سامان رضی در ۱۰۷ کیلوگرم و سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی در ۱۰۷+ کیلوگرم از وزنه‌برداران اعزامی به مسابقات جهانی قزاقستان نام برد.

 

وی در پایان گفت: با توجه به قهرمانی که در مسابقات جهانی مکزیک و قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ژاپن داشتیم در قزاقستان نیز به دنبال قهرمانی هستیم و تلاشمان بر این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است