افتتاح همزمان ۶۴ پروژه توانبخشی در ۲۴ استان کشور

افتتاح همزمان ۶۴ پروژه توانبخشی در ۲۴ استان کشور

24 تیر 1398

 محمد نفریه در مراسم افتتاح پروژه های توانبخشی که از طریق ویدیو کنفرانس در حال برگزاری است، گفت: ۲۴ استان در این پروژه ها سهیم هستند که در هر کدام از آنها پروژه هایی در حوزه مراکز شبانه روزی و روزانه افتتاح خواهد شد.

 

وی گفت: استان های آذربایجان شرقی ۴ پروژه، اردبیل ۴ پروژه، اصفهان ۳ پروژه، خوزستان یک پروژه، سیستان و بلوچستان ۴ طرح، کردستان ۵ طرح، البرز دو طرح، ایلام یک طرح، تهران ۵ طرح، زنجان یک طرح، فارس ۴ طرح، کرمانشاه ۶ طرح، چهارمحال و بختیاری ۳ طرح، خراسان جنوبی سه طرح، خراسان رضوی سه طرح، سمنان یک طرح، قزوین و قم یک طرح، گلستان سه طرح امروز این پروژه ها به بهره برداری می رسند.

 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه این ۶۴ پروژه توانبخشی در شهر و روستا به بهره برداری می رسد، گفت: پروژه های مراکز شبانه روزی مربوط به مرکز شبانه روزی معلولان جسمی و حرکتی، سالمندان و … است که با بهره برداری آنها ۱۸۰۲ ظرفیت جدید در مراکز ایجاد خواهد شد.

 

نفریه تاکید کرد: پروژه های توانبخشی روزانه نیز مربوط به افتتاح مراکز روزانه معلولان جسمی و حرکتی، ناشنوایان، سالمندان، کودکان اوتیسم، کودک کم بینا و نابینا، بیماران روانی دارای معلولیت ذهنی است و همچنین چندین مرکز حرفه آموزی معلولان و فیزیوتراپی نیز افتتاح خواهد شد.

 

به گفته نفریه افتتاح این مراکز از استان گیلان با ۵ پروژه آغاز خواهد شد و طی سه ساعت تمامی این ۶۴ پروژه به صورت همزمان و از طریق ویدیو کنفرانس در سراسر کشور افتتاح می شود.

 

وی تاکید کرد: همچنین برخی از این پروژه ها مربوط به مناسب سازی معابر و اماکن مورد نیاز معلولان خواهد بود.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است