افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان/۱۵۰۰ میلیارد برای اشتغال معلولان

افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان/۱۵۰۰ میلیارد برای اشتغال معلولان

31 تیر 1398

وحید قبادی دانا  در مورد اشتغال مددجویان گفت: در سال جاری اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش سازمان افزایش یافته است بطوریکه ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه به معلولان اختصاص پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه وام با کارمزد ۴ درصد برای اشتغال مددجویان نیازمند شغل تعلق میگیرد، گفت: مددجویان میتوانند این تسهیلات را در بازده ۵ ساله پرداخت کنند.

 

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: برای اشتغال به کار مددجویان تسهیلات تشویقی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده به طوریکه در ازای اشتغال به کار یک فرد معلول به کارفرما وام بابهره پایین تعلق میگیرد.

 

وی ادامه داد: همچنین معافیت از پرداخت حق بیمه نیز یکی دیگر از تسهیلات تشویقی است که برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری ۱۷۸ هزار خانوار بر اساس بعد خانوار خبر داد و گفت: هفته گذشته مستمری این افراد واریز شده و این اقدام بعد از چند سال صورت گرفته است بطوریکه تاکنون فقط خود فرد معلول مستمری دریافت می کرد اما در برنامه جدید براساس بعد خانوار مستمری پرداخت شد.

 

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۸ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: سازمان بهزیستی در بخش های مختلفی مانند توانبخشی، اشتغال، مسکن، شهریه دانشگاه، توانمند سازی و… خدماتی را به معلولان ارائه می کند.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است