قوی ترین وزنه بردار معلول جهان: در پارالمپیک ۲۰۲۰ تاریخ سازی می کنم

قوی ترین وزنه بردار معلول جهان: در پارالمپیک ۲۰۲۰ تاریخ سازی می کنم

5 مرداد 1398

«سیامند رحمان» با اشاره به سطح بالای رقابت های پارا وزنه برداری قهرمانی جهان در قزاقستان اظهار داشت: با توجه به اینکه کشورها برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو می بایست در این دوره از مسابقات جهانی شرکت می کردند سطح فنی و رقابتی در قزاقستان بالا بود و ورزشکاران زیادی در این دوره حضور داشتند، در خیلی از تیم ها چهره‌های جدیدی نیز وجود داشت. در دسته سنگین وزن نیز ورزشکارانی از کشور عراق و اردن حضور داشتند که به دلیل خطاهای زیاد نتواتستند رکورد لازم را ثبت کنند.

 

وی در توضیح چرایی رکورد نزدن خود در شهر نورسلطان افزود: با توجه به اینکه توکیو ۲۰۲۰ را در پیش داریم، این وزنه ها را در قزاقستان ثبت کردم. در حالی که من در این رویداد آمادگی بالا بردن وزنه های بیشتر را هم داشتم. در مسابقات قزاقستان هم با کمیته بین المللی پارالمپیک مصاحبه کردم و گفتم می خواهم در توکیو رکورد تاریخی ام را ثبت کنم و برای رسیدن به این هدف تلاشم را خواهم کرد.

 

قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان گفت: آرزوهای انسان در هر مقطعی از زندگی تغییر می کند. زمانی کسب مدال قهرمانی کشور برای من از اهمیت بالایی برخوردار بود و تمام تلاشم را به کار می گرفتم تا بتوانم در سطح کشور مدال آوری کنم اما هر چه که گذشت سطح آرزوهای من بزرگتر شد.

 

رحمان تاکید کرد: خوشبختانه توانستم ۳ بار طلای جهان و ۲ مرتبه طلای پارالمپیک را برای کشورم کسب کنم و اکنون آرزو دارم زمانی که در اوج هستم از دنیای ورزش خداحافظی کنم و باز هم ورزشکاری از ایران مدال طلای این دسته را بدست آورد. من ۱۲ سال است‌ که در خدمت تیم ملی هستم و اگر زمانی خداحافظی کنم دوست دارم به عنوان مربی تجربیاتم را در اختیار جوان ترها قرار دهم و مسیر ورزشی ام را به عنوان مربی ادامه دهم.

 

دارنده ۲ مدال طلای پارالمپیک در پایان با اشاره عنوان کرد:سپاسگزار محبت هم وطنانم هستم. حس خیلی قشنگی است که مردم به من محبت و لطف دارند و هر بار که از مسابقات برمی گردم احساس می کنم که خانواده ام در فرودگاه حضور دارند و برای من این حجم از محبت مردم کشورم بسیار لذت بخش است.

 

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است