شناسایی ۱۴۰۰۰ خانوار دارای ۲ معلول به بالا برای ساخت مسکن

شناسایی ۱۴۰۰۰ خانوار دارای ۲ معلول به بالا برای ساخت مسکن

7 مرداد 1398

نشست کمیته راهبردی تامین مسکن برای خانوارهای پر معلول استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان  با کمیته‌های راهبری مسکن خانواده‌های پر معلول که متشکل از حامی و آغاز کننده این طرح یعنی بنیاد علوی یکی از زیر مجموعه‌های اصلی بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی کشور، انجمن خیرین مسکن ساز، بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی در تبریز برگزار شد.

 

بهزاد مایلی معاون فنی و عمرانی بنیاد علوی در این‌باره اظهار کرد: این جلسه برای آن برگزار شد تا به بررسی مشکلات و عملکرد‌ این چهار استان بپردازیم و در نهایت بتوانیم با یاری ارگان های مذکور باری را از دوش خانواده های پر معلول این چهار استان برداریم تا قدری از رنج و سختی این عزیزان کاسته شود.

 

وی افزود: در این جلسه نمایندگان هر استان به ارائه گزارش و تشریح عملکرد خود در این حوزه پرداختند و درباره مشکلات و موانع توضیحاتی را ارائه کردند. از مهم‌ترین مشکلات برای خانواده‌های پرمعلول در این 4 استان افزایش نرخ قیمت ها بود که نمایندگان استان‌های مذکور درخواست کمک های بیشتری را از بنیاد مستضعفان و سایر دستگاه ها برای این خانوارها داشتند.

 

وی در عین حال تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بزرگترین مشکلات خانوارهای داری 2 معلول به بالا در این چهار استان کشور افزایش عدم اختصاص تسهیلالت دولتی برای شهرهای بالای25 هزار نفر است که تاکنون دولت نتواسته  این تسهیلات را برای این شهرها در نظر بگیرد؛ انتظار می‌رود دولت در اقدامی ویژه با اعطای تسهیلات یارانه دار مانند وام های کم بهره شرایط را برای رفاه حال خانواده های پر معلول مهیا کند.

 

وی با یادآوری این‌که بنیاد علوی به عنوان حامی مالی این پروژه تامین مسکن برای خانوارهای پر معلول در کشور تاکنون رقمی بالغ بر 115 میلیارد تومان را به این پروژه اختصاص داده است، اظهار کرد: تاکنون حدود 14131 خانوار 2 معلول به بالا در کشور شناسایی شده از این رقم حدود 11 هزار خانواده وارد پروسه اجرایی ساخت مسکن شده‌اند و خوشبختانه حدود 6300 واحد مسکونی آن تا به این لحظه تحویل این عزیزان شده است.

 

معاون فنی و عمرانی بنیاد علوی اعلام کرد: در چهار استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان حدود 1100 خانوار تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند و از این تعداد حدود 950 خانوار وارد پروسه اجرا شده‌اند و تقریبا 650 واحد در شهر و روستاها این استان‌ها تحویل عزیزان واجد شرایط این طرح عظیم ملی شده است.

 

منبع : تسنیم

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است