توپ‌های گلبال نابینایان در گمرک از بین می‌رود؟

توپ‌های گلبال نابینایان در گمرک از بین می‌رود؟

13 مرداد 1398

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان با انتقاد از عدم همکاری گمرک کشور برای ترخیص ۲۰۰ توپ گلبال در آستانه مسابقات کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک توکیو گفت: اگر توپ‌های گلبال به موقع به دستمان نرسد مسابقات کسب سهمیه را از دست خواهیم داد.

 

محمدرضا مظلومی : برای برپایی اردوهای تیم ملی و آماده سازی بهتر تیم گلبال برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو بهمن سال گذشته با هماهنگی و مکاتباتی که با گمرک کشور صورت گرفته بود،  ۲۰۰ توپ گلبال که از کشور آلمان تهیه کرده بودیم وارد کشور کردیم تا در اختیار تیم ملی قرار دهیم اما متاسفانه گمرک غرب کشور در این زمینه همکاری لازم را با فدراسیون نابینایان و کم بینایان نداشتند و این توپ‌ها از آن زمان تاکنون در گمرک باقی مانده و مجوز خروج این توپ‌ها از گمرک صادر نمی شود.

 

وی گفت: با وجود این که موافقت ورود این توپ‌ها را قبل از خرید از گمرک کشور دریافت کرده بودیم اما آنها از تحویل توپها ممانعت و تاکید کردند باید برای تحویل توپ‌ها فدراسیون نابینایان و کم بینایان روند اداری و قانونی را طی کند، متاسفانه این مساله مشکلاتی را برای فدراسیون جهت تحویل توپ‌ها بوجود آورده و تا به امروز هیج جوابی از مسوولین گمرک دریافت نکردیم.

 

مظلومی تاکید کرد: در صورتی که موفق به دریافت به موقع توپهای گلبال از گمرک کشور نشویم نه تنها این توپ‌ها در انبار از بین می‌روند بلکه در آستانه مسابقات کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ممکن است مسابقات را نیز از دست بدهیم.

 

وی در پایان گفت: امیدوارم با کمک وزارت ورزش و جوانان، پیش از  این که  آخرین فرصت مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ را از دست بدهیم، توپ‌ها به موقع از انبار گمرک غرب خارج و در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا مشکلی برای آماده سازی تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن نداشته باشیم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است