تلاش دوچرخه‌سواران معلول برای حضور پررنگ در پارالمپیک ۲۰۲۰

تلاش دوچرخه‌سواران معلول برای حضور پررنگ در پارالمپیک ۲۰۲۰

11 مرداد 1398

رییس انجمن دوچرخه‌سواری معلولان و نابینایان و کم‌بینایان گفت: با توجه به این که دوچرخه‌سواری معلولان و نابینایان و کم‌بینایان جزو رشته‌های اعزامی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار گرفته تلاش بر این است که تعداد دوچرخه‌سواران اعزامی خود را از یک نفر به چند نفر افزایش دهیم.

 

فرهاد عصفوری درباره وضعیت دوچرخه‌سواران معلول و نابینا و کم‌بینا برای شرکت در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: در حال حاضر تنها مهدی محمدی در رشته پیست امتیاز لازم را برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب کرده و تلاش بر این است با پارالمپیکی شدن این رشته تعداد نفرات اعزامی خود را برخلاف دوره قبل از یک نفر به چند نفر افزایش دهیم.

 

وی گفت: پیش از این دوچرخه‌سواری معلولان و نابینایان و کم‌بینایان به خاطر سیاست کمیته ملی پارالمپیک مبنی بر اعزام تنها مدال آوران به پارالمپیک ۲۰۲۰ ، جزو رشته های اعزامی به پارالمپیک نبود اما پس از نشستی که با خسروی‌وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک داشتیم وی قبول کرد که این رشته نیز در جمع رشته‌های اعزامی قرار بگیرد.

 

رییس انجمن دوچرخه‌سواری معلولان از اعزام تیم دوچرخه‌سواری به مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی خبر داد و اضافه کرد: برای این که بتوانیم تعداد نفرات بیشتری را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کنیم شهریورماه مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی را پیش رو داریم که بعد از این مسابقات نفرات اعزامی به قهرمانی آسیا مشخص خواهد شد. البته تیم دوچرخه‌سواری معلولان چون سهمیه مستقیم برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ را کسب نکرده است ورزشکاران با کسب امتیاز لازم می‌توانند حضور خود را در پارالمپیک مسجل کنند بنابراین تا الان از بین دوچرخه‌سواران تنها مهدی محمدی این امتیاز را در پیست کسب کرده و ما امیدواریم با شرکت در قهرمانی آسیا در رشته جاده نیز بتوانیم امتیاز ورودی را کسب کنیم.

 

عصفوری در پایان پیرامون این پرسش که آیا دوچرخه‌سواران نابینا و کم‌بینا همچنان با مشکل تجهیزات مواجه هستند، گفت: متاسفانه دوچرخه‌های نابینایان و کم‌بینایان که اکثر آنها قدیمی است در اختیار هیات‌های استانی نابینایان و کم‌بینایان است و برای دعوت به اردو دوچرخه سواران باید دوچرخه‌های خود را از هیات‌های استانی تحویل بگیرند که این مساله تا حدودی شرایط را برای ما سخت می‌کند. هر چند قمری رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری به دنبال تهیه دوچرخه‌های دو نفره مدرن و استاندارد برای نابینایان و کم‌بینایان است اما تهیه آن تا حدودی سخت است. به هر صورت امیدوارم در این دوره با تعداد دوچرخه‌سوارن بیشتری در توکیو حضور پیدا کنیم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است