افزودن طرح‌های زیبا به اندام پروتزی برای ایجاد تنوع

افزودن طرح‌های زیبا به اندام پروتزی برای ایجاد تنوع

24 شهریور 1398

یک شرکت خوش ذوق کانادایی اقدام به نشاندن طراحی‌های زیبا روی اندام مصنوعی معلولان کرده تا آنها را از شکل خشک، ساده و حتی گاهی دلگیر خارج کند و کمی دلپذیر شوند.

 

یک استودیوی طراحی در کانادا موسوم به "ALLELES" با طراحی روکش‌های(کاور) مختلف، اقدام به تغییر چهره اندام‌های پروتز کرده است.

 

این شرکت با دیدگاه نیاز به تغییر نگاه افراد به اندام‌های مصنوعی شروع به کار کرده و با نیت آوردن صنعت مد و پوشاک به دنیای اندام‌های مصنوعی، این روکش‌های زیبا را طراحی کرده است.

 

هدف طراحان این شرکت، پیوند مد با صنعت پروتز است. این ایده به عنوان یک پروژه پایان نامه دانشگاهی مطرح شده و "مک‌کالی وانر" خالق این ایده هرچه بیشتر با صنعت پروتز آشنا شد، فهمید که این کار چیزی است که افراد معلول واقعا به آن نیاز دارند.

 

افراد معلول بیشتر اوقات در جامعه احساس استثنا بودن و تنهایی می‌کنند، زیرا پروتزها فقط به رنگ پوست ساخته می‌شوند تا مثلا مانند پوست واقعی به نظر برسند که اصلا هم در این زمینه موفق نبوده‌اند و همیشه عجیب به نظر می‌رسند و منجر به ایجاد سوال در ذهن افراد دیگر می‌شود.

 

روکش‌های این شرکت در شکل‌ها و رنگ‌های متنوعی طراحی شده است. کاربران می‌توانند شکل دلخواه خود را انتخاب کنند و آن را به راحتی بر روی پروتز خود بچسبانند.

 

بسیاری از مشتریان این ایده را پیشگامانه می‌خوانند، زیرا اکنون با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به قبل در جامعه حاضر می‌شوند.

 

این روکش‌ها در حال حاضر برای دو نوع پروتز یعنی پروتز پا و دست ارائه می‌شود. مشتریان می‌توانند طرح دلخواه خود را نیز سفارش دهند.

 

این روکش‌های با کیفیت بالا و با استفاده از پلاستیک ABS مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ساخته شده‌اند که باعث می‌شود از دوام، وزن پایین، انعطاف پذیری و قابلیت تمیز کردن آسان برخوردار باشند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است