در مسابقات جهانی انتظار بیشتری از ایزدیار داشتیم/ مشخص نیست چند شناگر در پارالمپیک داشته باشیم

در مسابقات جهانی انتظار بیشتری از ایزدیار داشتیم/ مشخص نیست چند شناگر در پارالمپیک داشته باشیم

30 شهریور 1398

سرمربی تیم ملی پاراشنا اعزامی به مسابقات جهانی لندن پس از کسب 3 رکورد وردی پارالمپیک 2020 توکیو توسط شناگران گفت: برای مشخص شدن تعداد سهمیه‌های کسب شده توسط شناگران جهت شرکت در پارالمپیک 2020 توکیو، منتظر تصمیم نهایی از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک هستیم.

 

مهدی ضیایی، با بیان این که در مسابقات جهانی لندن به دنبال کسب مدال و سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو نبودیم، اظهار کرد: هدف اصلی ما از شرکت در مسابقات جهانی لندن کسب رکورد ورودی بازیهای پارالمپیک 2020 بود که این امر محقق شد. برای کسب سهمیه نیز منتظر تصمیم کمیته بین‌الملی پارالمپیک هستیم تا ببینیم چند سهمیه به پاراشنای ایران اختصاص پیدا می‌کند.

 

وی گفت: در حال حاضر در صد متر قورباغه سه شناگر اعزامی به لندن رکورد ورودی را کسب کردند که بعد از مشخص شدن تعداد سهمیه‌های پارالمپیک 2020، کمیته ملی پارالمپیک برحسب تعداد سهمیه‌های تخصیص یافته تعیین می‌کند از بین این سه شناگر کدام یک مسافر توکیو خواهند بود.

 

سرمربی تیم ملی پاراشنا اضافه کرد: در گذشته تنها شاهین ایزدیار در شنای معلولان مطرح بود و در دو دوره بازیهای پارالمپیک 2012 لندن و 2016 ریو تنها این شناگر حضور داشت، اما الان شرایط به گونه‌ای است که ایزدیار برای حضور دوباره در پارالمپیک آینده باید رقابت سختی با 2 شناگر دیگر داشته باشد تا با ارتقای رکوردش بتواند برتری خود را برای حضور دوباره در پارالمپیک به اثبات برساند. بنابراین دیگر کسب سهمیه ملاک نیست و پارالمپیک باید تصمیم بگیرد کدام شناگر شایستگی حضور در توکیو را دارد.

 

ضیایی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات جهانی لندن از نظر کیفی بسیار بالا بود و ما امیدی به کسب مدال نداشتیم اما انتظار داشتم شاهین ایزدیار با توجه به این که رکورددار آسیااست در لندن بهتر از اینها ظاهر می‌شد. به هر شکل تا زمان مشخص شدن تعداد سهمیه‌های پاراشنا و تعیین نفر یا نفرات اعزامی به توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک، شناگران 8 ماه فرصت دارند تا امکان حضور خود را در این رویداد مهم تعیین کنند.

 

وی در پایان گفت: کسب جایگاه پنجم و ششم جهان توسط سینا ضیغمی و شاهین ایزدیار رتبه بدی نیست و ما را به آینده شنای معلولان امیدوارتر کرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است