مناسب‌سازی معابر شهری در بروجرد با استانداردها فاصله دارد

مناسب‌سازی معابر شهری در بروجرد با استانداردها فاصله دارد

31 شهریور 1398

رئیس اداره بهزیستی بروجرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری مسئولیت اجرایی کف ساز پیادهروها و خط ویژه نابینایان را بر عهده دارد هر چند اقدامات خوبی انجام شده، کامل نیست و با استانداردهای لازم فاصله زیادی دارد و این امور باید با در اولویت قرار گیرد.

 

کرم رضا پیردایه گفت: در بروجرد بیش از هفت هزار معلول با معلولیت های مختلف از جمله جسمی، حرکتی، شنوایی، ضایعه نخاعی و از کارافتاده تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که نیازمند مناسب سازی معابر و اماکن عمومی هستند.

 

وی بیان کرد: علاوه بر این جانبازان و سالمندان نیز نیازمند مناسب سازی و مبلمان شهری و دسترسی آسان هستند که این از حقوق اولیه و حقوق شهروندی آنها است.

 

رئیس اداره بهزیستی بروجرد به برگزاری کمیته مناسب سازی شهرستان در هر سه ماه یکبار اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری یکی از اعضای مهم این ستاد است که مناسب سازی اماکن عمومی، دولتی و غیر دولتی، معابر عمومی، فضاهای عمومی و پارک ها و پیاده روها را دنبال می کند.

 

پیردایه اضافه کرد: شرط اولیه صدور پروانه ساختمان یا پایان کار تمامی اماکن عمومی دولتی و غیر دولتی منوط به رعایت اصول مناسب سازی و دسترسی آسان برای جامعه هدف بهزیستی است.

 

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است