تشکیل نخستین تیم هندبال باویلچر کشور در خراسان شمالی

تشکیل نخستین تیم هندبال باویلچر کشور در خراسان شمالی

31 شهریور 1398

رئیس هیات هندبال خراسان شمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات با عنوان طرح همدلی با معلولان برای اولین بار در کشور در این استان اجرا شد که با اقبال ورزشکاران مواجه شد.

 

فاطمه مرزی افزود: این مسابقات در چهار بخش مختلف شامل پاسکاری، شوت، گل و پاس، دریافت، شوت و عبور زیگزاگ از موانع و در نهایت پاس و گل توسط ورزشکاران باویلچر برگزار شد.

 

وی اظهار داشت: هر کدام از این بخش ها با هدف ایجاد همدلی در بین ورزشکاران توسط یک ورزشکار باویلچر با همکاری یک هندبالیست انجام شد.


مرزی گفت: در پایان تمرینات، مسابقات هندبال باویلچر جانبازان و معلولان مرد و زن برای آشنایی با توپ و زمین برگزار شد که طی آن تیم هندبال استان با پنج نفر تشکیل شد.

 

وی اظهار داشت: در این مسابقات هشت نفر از زنان و ۱۲ نفر از مردان معلول و جانباز استان شرکت داشتند که در پایان در بخش مردان فریدون اوغازیان، حامد یزدانی و سلطان‌رضا ایزانلو و در بخش زنان فاطمه سعیدی، آسیه لنگری و خدیجه ایزانلو به عنوان نفرات اول تا سوم حکم قهرمانی گرفتند.

 

خراسان شمالی با حدود ۳۰۰ عضو بیمه شده در این رشته، در همه رده های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تیم داشته و رتبه خوبی نیز در هندبال کشور دارد.

 

تیم نوجوانان این هیات پایان مهرماه امسال در مسابقات منطقه ای بازی دارد و تیم نونهالان خراسان شمالی نیز بهمن امسال در مسابقات کشوری حضور می یابد.

 

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است