قهرمانی ۱۳ ساله تیم والیبال ناشنوایان کرمان در سطح کشور

قهرمانی ۱۳ ساله تیم والیبال ناشنوایان کرمان در سطح کشور

11 مهر 1398

حسین مولا در دیدار جمعی از ناشنوایان استان با استاندار کرمان با اشاره به اینکه ۱۳ سال متوالی است که والیبال ناشنوایان کرمان قهرمان کشور است، اظهار کرد: سه نفر از این افراد عضو تیم ملی والیبال، پنج نفر عضو تیم ملی فوتسال و همچنین چهار نفر از آنها در تیم ملی فوتبال عضویت دارند.

 

وی با بیان این مطلب که قهرمانانی که در این دیدار حضور پیدا کرده اند، به مناسبت هفته ناشنوایان اینجا حاضر شده اند، افزود: قطعا شما ناشنوا دیده اید اما به دلیل اینکه تفاوتی میان افراد ناشنوا با دیگران وجود ندارد قابل شناسایی نیستند.

 

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان استان کرمان با اشاره به اینکه این افراد از طریق افتخارآمیزی در مسابقات ورزشی از حق خود دفاع می کنند، تصریح کرد: همچنین باید اشاره کرد که ۳۵۰ ضایع نخاعی نیز تحت پوشش داریم.

 

وی با بیان این مطلب که از نظر تحصیلی همه ناشنوایان رشد زیادی داشته اند، ادامه داد: ما تعداد یک هزار و ۸۰۰ نفر ناشنوا داشته ایم که در حال حاضر به یک هزار و ۴۰۰ نفر تقلیل پیدا کرده اند همچنین به لطف خدا اکثرا این افراد مشغول به کار هستند و به نحو احسن کاری که به آنها سپرده می شود، انجام می دهند.

 

مولا با اشاره به اینکه ۹ هیئت مذهبی ناشنوایان در استان کرمان راه اندازی کرده ایم، تصریح کرد: بچه ها قرآن را با زبان اشاره می خوانند همچنین مسائل شرعی هم هر چهارشنبه توسط حجت الاسلام عرب معاون فرهنگی هیئت ورزشی انجام می شود.

 

وی اضافه کرد: تقاضا کرده ایم که تعدادی از روحانیون و مبلغین دینی زبان اشاره را فرا بگیرتا برای ناشنوایان کلاس و برنامه بگذراند اما هنوز موفق به انجام آن نشده ایم که مشکل اساسی آن بودجه و تأمین مالی این مسئله است.

 

رئیس هیئت ورزش های ناشنوایان استان کرمان بیان داشت: در اصل ناشنوایان زبان بین المللی دارند اما فقط دو نفر از بچه های ناشنوا این زبان را بلد هستند و بقیه با زبان عرف و کرمانی صحبت می کنند.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است