برکناری رئیس انجمن و کادر فنی تیروکمان معلولان پس از انتقاد از وضعیت پارالمپیکی‌ها

برکناری رئیس انجمن و کادر فنی تیروکمان معلولان پس از انتقاد از وضعیت پارالمپیکی‌ها

16 مهر 1398

پس از انتقاد رییس انجمن تیروکمان معلولان از پایین بودن کیفیت و وضعیت اردوهای پارالمپیکی، رییس فدراسیون تیروکمان کادر فنی تیروکمان معلولان را تغییر داد.

 

 پس از اعلام خبر "استعفای دسته جمعی کمانداران پارالمپیکی بخاطر عدم رسیدگی به آنها" که رئیس انجمن تیروکمان معلولان این موضوع را مطرح کرد، نشستی با حضور مسئولان فدراسیون تیروکمان و کمیته ملی پارالمپیک برای حل مشکل کمانداران برگزار شد اما یکی از تبعات این اتفاقات برکناری رئیس انجمن و کادر فنی معلولان از سوی غلامرضا شعبانی‌بهار بود. 

 

مجید کهتری رییس انجمن تیروکمان معلولان د: در نشستی که با حضور غلامرضا شعبانی بهار رییس فدراسیون تیروکمان، محمود خسروی‌وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک، هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته و کلیه اعضای تیم ملی تیروکمان معلولان داشتیم، شعبانی بهار اعلام کرد که نمی‌تواند با کادر فنی فعلی کار کند و دوست دارد با کادر فنی همکاری داشته باشد که به موفقیت تیم در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ایمان داشته باشد. به هر صورت انتخاب مربی، سرمربی، کمک و رییس انجمن از اختیارات فدراسیون است و کسی نمی تواند در این زمینه دخالتی داشته باشد. البته شعبانی بهار از جبرئیل عبادی درخواست کرد که به عنوان مربی کنار تیم بماند و کار خود را ادامه بدهد، اما من به عنوان رییس انجمن و سرمربی و لیلا سخائی فر به عنوان مربی بانوان دیگر همراه تیم نخواهیم بود.

 

وی گفت: در این نشست همچنین مسائل و مشکلات کمانداران مورد بررسی قرار گرفت و تاکید بر این شد که شعبانی بهار با اصلاح یکسری ایرادات وارده به کیفیت اردوهای کمانداران پارالمپیکی تا حد امکان حداقل‌ها را برای ورزشکاران تامین کند تا ورزشکاران بدون حاشیه و دغدغه تمرینات خود را در اردوها پیگیری کنند.

 

کهتری اضافه کرد: با توجه به این که هزینه‌ی اردوها توسط کمیته ملی پارالمپیک پرداخت می‌شود ما انتظار داریم که در کیفیت برگزاری اردوها، تغذیه و حتی خوابگاه کمانداران حداقل‌ها در نظر گرفته شود تا کماندار در آرامش خود را برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده کند. ضمن این که اردوها طبق زمانبدی انجام شده برگزار شود نه این که وقفه‌ای در برگزاری آنها صورت بگیرد. متاسفانه بعد از مسابقات جهانی هلند تنها یک اردوی ۱۰ روزه برای کمانداران معلول برپا شده و نزدیک به ۳ ماه است که به دلیل تاخیر در برگزاری اردوی آماده سازی کمانداران، از برنامه‌ها عقب افتادیم که فدراسیون باید این عقب‌افتادگی را جبران کند.

 

وی اظهار کرد: من همیشه در کنار تیم ملی تیروکمان معلولان هستم و هر زمان کمانداران از من کمک بخواهند در خدمت آنها خواهم بود. به هر شکل دوست دارم در شرایط کنونی کمانداران بدون هر گونه حاشیه و دغدغه ای در تمرینات حضور داشته باشند و خود را برای پارالمپیک توکیو آماده کنند.

 

کهتری افزود: اگر تیم ملی تیروکمان معلولان الان جزو بهترین‌های دنیا هستند به خاطر این است که همیشه با برنامه حرکت کردیم و عقب‌ماندگی در اجرای برنامه‌های خود نداشتیم. بدون شک تغییر کادر فنی تاثیری در عملکرد کمانداران نخواهد داشت، زیرا هدف کسب بهترین نتیجه است.

 

وی در پایان در خصوص زمان اعزام کمانداران معلول به مسابقات قهرمانی آسیا تایلند گفت: تیم ملی تیروکمان معلولان قرار است ۲۰ مهر برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو عازم تایلند شود، البته تنها مجید کاکوش و محمدرضا زندی قرار است با حمایت کمیته ملی پارالمپیک برای کسب سهمیه به تایلند بروند و بقیه کمانداران اعزامی از جمله زینب ملکی، زهرا دلخوش و... با هزینه اسپانسر و با حمایت فدراسیون تیروکمان در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است