بیکاری بزرگ‌ترین مشکل جامعه نابینایان است

بیکاری بزرگ‌ترین مشکل جامعه نابینایان است

21 مهر 1398

مدیرعامل جامعه نابینایان آذربایجان شرقی بیکاری را یکی از اصلی‌ترین مشکلات نابینایان در استان عنوان کرد و گفت: بیش از 5000 نفر از نابینایان در استان شغل ندارند و این بزرگ‌ترین مشکل جامعه نابینایان است، تنها  ۸۳۴ نفر نابینا در استان مشغول به کار هستند.

 

 فرهاد عبدوی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: هشت هزار و 463 نفر نابینا و کم بینا در آذربایجان شرقی وجود دارد که با مشکلات مربوط به نابینایی درگیر هستند.

 

وی با اشاره به قانون حمایت از معلولان که در سال ۹۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، افزود: قانون حمایت از معلولان در راستای رفاه این عزیزان قابل تامل بوده اما درخواست‌هایی در خصوص مشکلات وجود دارد که امیدوارم این مشکلات با حمایت مسئولان رفع شود.

 

عبدوی تاکید کرد: رفع بیکاری، انتخاب رابط میان نابینایان و شورای شهر و مشکلات موجود در سطح شهر از دغدغه‌های نابینایان است که امیدوارم این موارد با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز رفع شود.

 

مدیرعامل جامعه نابینایان آذربایجان شرقی با بیان این‌که مشکلات نابینایان طی یک‌سال یا یک روز به وجود نیامده و به طور تدریجی ایجاد شده است، گفت: انتظار داریم این مشکلات به طور تدریجی از بین بروند، متاسفانه با خودکار شدن تلفن خانه ‌ها، پایگاه شغل نابینایان به عنوان تلفن‌چی اداره‌ها از بین رفته است، از مسئولان خواستار شغل جایگزینی برای نابینایان هستیم.

 

وی افزود: از شورای شهر تبریز نیز خواستار تعیین یک نفر به عنوان رابط تخصصی نابینان هستیم تا نابینایان بتوانند مشکلات خود را با شورا مطرح کنند.

 

عبدوی با اشاره به صدور کارت منزلت برای نابینایان و بهره‌مندی از آن در سطح شهر، گفت: قانون ارائه‌ کارت منزلت برای نابینایان در اکثر استان‌ها اجرایی شده ولی هنوز در شهر تبریز برای اجرای آن خبری نیست.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه به مسائل مناسب سازی محیط شهری، گفت: خواستار توجه ویژه برای مناسب سازی شهر هستیم تا نابینایان بتوانند به راحتی در سطح شهر تردد کنند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است