سهم اشتغال نابینایان پشت دیوارهای غلط نگرش‌ها مانده است

سهم اشتغال نابینایان پشت دیوارهای غلط نگرش‌ها مانده است

29 مهر 1398

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شیراز با بیان اینکه متناسب با میزان فارغ‌التحصیل نابینا، زمینه اشتغال برای این قشر از جامعه فراهم نشده است، گفت: نابینایان پشت دیوارهای غلط باور و نگرش‌ها مانده‌اند و نتوانسته‌اند سهم خود را از اشتغال کشور به دست بیاورند.

 

حمید آزرمی  بیان کرد: تلاش‌های زیادی توسط سازمان بهزیستی برای تحقق قانون جامع معلولان انجام شده تا به عنوان مثال نابینایان تحت پوشش به عنوان یکی از جامعه هدف این سازمان سهم خود از بازار کار، کسب کنند، افزود: در حال حاضر بهزیستی تسهیلاتی نظیر کمک هزینه تحصیلی دانشجویان، وسایل توانبخشی، ازوداج و مسکن به نابینایان ارائه می‌کند.

 

او ادامه داد: اگرچه این کمک‌ها کافی نیست اما سازمان بهزیستی سیاست‌ها را بر این متمرکز کرده که هر ساله آنها را افزایش دهد.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه احقاق حقوق نابینایان فراتر از سازمان بهزیستی است، خواستار هم افزایی بیشتر مسئولان برای حمایت از توانمند شدن نابینایان فارس در حوزه‌های ورزشی، بهداشتی و درمانی و آموزش شد.

 

آزرمی خاطرنشان کرد: سال‌های سال است که نابینایان در مسابقات محتلف ورزشی خوش درخشیده‌اند و طبیعتا باید زیرساخت‎‌های ورزشی برای این قشر از جامعه فراهم شود که در این راستا آکادمی تخصصی با زمینی استاندارد ویژه نابینایان فارس در شیراز ساخته شد.

 

این آکادمی تخصصی میزبان مسابقات لیگ سراسری فوتبال نابینایان و اردوهای آماده سازی است و در حال حاضر ۵ نفر از نابینایان فارس، عضو اصلی تیم هستند که به مسابقات پارالمپیک راه یافته‌اند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است