تخصیص اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان تا چند روز آینده

تخصیص اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان تا چند روز آینده

9 آبان 1398

علی همت محمودنژاد، از اختصاص دیرهنگام بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق افراد معلول انتقاد کرد و گفت: در حالی که بیش از 30 هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت لازم است، متاسفانه دولت تنها یک هزار و 300 میلیارد تومان برای اجرای این قانون در نظر گرفته است.

 

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سازمان برنامه و بودجه کشور تا چند روز آینده نخستین بخش از اعتبارات برای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص خواهد یافت.

 

محمودنژاد ادامه داد: دولت وعده کرده تا 12 آذر امسال ( روز جهانی معلولان ) تمام آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را تصویب کند و این در حالی‌ست که روز گذشته از 6  آیین نامه مربوط به قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، 3 آیین نامه به تصویب هئیت وزیران رسید.

 

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با انتقاد از برگشت آیین نامه اجرایی و دستورالعمل مناسب سازی در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت از کمیسیون اجتماعی دولت به سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: از سازمان بهزیستی درخواست می‌شود هرچه سریعتر نسبت به رفع نواقص آیین نامه اشاره شده اقدام و پس از اصلاح آن را برای کمیسیون اجتماعی دولت ارسال کنند تا تمام آیین نامه‌های اجرایی قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت تا 12 آذر ماه به تصویب برسند.

 

وی همچنین از درخواست معلولان و انجمن‌های فعال در حوزه معلولان برای دیدار با رئیس جمهور همزمان با 12  آذر ماه (روز جهانی معلولان) خبر داد و گفت: درخواست این دیدار به دفتر رئیس جمهور تقدیم شده است و این فرصت مناسبی است تا رئیس جمهور از نقطه نظرات نخبگان معلول و انجمن‌های فعال در این حوزه برای اجرا شدن قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت استفاده کند.

 

منبع : برنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است